На Сумщині студенти-археологи розкопують давнє городище Воргол

На Сумщині студенти-археологи розкопують давнє городище Воргол

На городищі Воргол на Сумщині упродовж останніх трьох тижнів студенти-археологи одного з сумських вишів досліджують давнє поселення, пише Успіх in UA.

“Я дуже сильно вражений від археологічних розкопок, дуже хотів сюди потрапити. Знайшов на цьому городищі скелет корови, майже цілий. Ну і кераміку та кістки тварин різних”, – говорить студент Дмитро Швачич.

Два з трьох розкопів зробили на Ворголі — східному, одному з парних городищ, яке заселялося кілька разів, розповідає куратор експедиції, археолог та історик Дмитро Каравайко.

“Перший раз городище заселяється ще за доби бронзи — це в другому тисячолітті до нашої ери. Але ніяких укріплень тут не було, тут просто зручні миси були для поселення. Знайдені поодинокі фрагменти кераміки того часу. Далі, приблизно десь в п’ятому столітті до нашої ери на це місце приходить землеробське населення, яке мешкало в той же час, як і етнічні скіфи в степу, в лісостепі. Вони тут мешкають недовго, мабуть одне-два покоління і чомусь полишають це місце”, – зауважує археолог, історик Дмитро Каравайко.

Наступного разу ця місцина заселяється більш ніж за тисячу років.

Про цей розкоп розповів історик і керівник практики Євген Осадчий.

“Тут ми бачимо дві господарські ями, в яких зберігали збіжжя, або ж якісь припаси. Хлопці працюють в житлі. Тобто там, де жили люди. Та частинка, яка була заглиблена в материк, а зверху було вже, власне, житло. І ось там, де зараз зачищають є червоненькі цяточки. Там була пічка, яка впала зверху. Тобто, робили на підлозі піч. Після того, як житло було зруйноване ця піч впала і лежала на поверхні. Ми її вже зафіксували, викинули. Тут була добра знахідка скіфської миски, яка свідчить про те, що були якісь контакти із скіфським населенням. Тут була кераміка роменська і трішечки давньоруської”, – говорить він.

Плани розкопів та об’єкти, що там знаходять наносять на карту, повідомляє suspilne.media.

Таборуються студенти-археологи у Ворглі, в наметовому містечку. Сюди звозять і всі свої знахідки.

“Серед інших знахідок вістря стріли приблизно 10 століття, сіверянське. Речі скіфського часу: глиняне брязкальце. Ось інше: речі, які використовувались або на ткацькому верстаті, або для веретена, для надання інверсії веретену”, – каже Дмитро Каравайко.

Читайте також: На Рівненщині знайшли артефакти бронзової доби

За його інформацією, розкопки триватимуть ще близько тижня. По закінченню, всі знайдені речі передадуть Інституту археології в Києві.

“Будуть створюватись описи, певні речі будуть передані до реставратора. Після обробки цих речей всі речі передаються до Путивльського державного заповідника”, – зазначає археолог.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *