Музею війни передали легендарний український прапор

Музею війни передали легендарний український прапор


Фонди Національного музею історії України у Другій світовій війні щодня поповнюються артефактами російсько-української війни, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

Серед них – прапор України, який три місяці майорів на будівлі Херсонського центру соціально-психологічної реабілітації дітей в окупованому місті. Для юних українців він став символом незламності й віри в Перемогу.

Окупанти навіть не здогадувалися, що майже поруч мешкає 52 дитини без батьківського піклування. Уже в перший день широкомасштабної війни директор закладу Володимир Сагайдак вирішив переселитися до інтернату. Коли остаточно зрозумів, що евакуації на територію, підконтрольну Україні, не буде, росіяни не випустять таку кількість дітей-сиріт, вони почали жити напівконспіративним життям. Діти гуляли на закритому господарському подвір’ї невеличкими групами по 15 хв – не галасували й не бігали, бо розуміли: якщо буде гучно, їх можуть знайти.

Під час сильних обстрілів ховались у підвалі закладу, адже перебували в самому епіцентрі бойових дій. Притулок розміщений за кілька кілометрів від аеродрому “Чорнобаївка”, і всі численні удари по рашистскій техніці відбувалися на очах дітей. Але найбільший страх з’являвся від думки, що їх можуть забрати в росію.

Утім, директор та персонал зробили все можливе для порятунку дітей. Декого віддали родичам, більшість хлопчиків та дівчаток розібрали по домівках співробітники й видавали за своїх племінників чи онуків. Щоб перевести вихованців центру через російські блокпости, директору довелося піти на фальсифікацію документів, – опанувавши для цього фотошоп, підробити печатку лікарні.

Після доносу колаборантів російські військові прийшли до притулку й відразу запитали: «Де діти?». Але на той час усі підопічні були в безпечних місцях.

Читайте також: Гігантський прапор із Краматорська, який встановили біля “Батьківщини-матері”, полагодила мати війського із Києва

Співробітники ФСБ з обшуками навідувалися кілька разів, конфіскували особові справи дітей, привозили російські ЗМІ, щоб зняли сюжет про “київську владу, яка вчила вихованців за американськими методичками ненавидіти все російське й нецензурної лексики”. Приводом до цього став знайдений під час обшуків дитячий конструктор із написаною на ньому фразою українських солдатів з о. Зміїний, яку 24 лютого 2022 р. почув у відповідь російський крейсер “москва” на пропозицію здатися.

Попри погрози й залякування Володимир Сагайдак не видав окупантам жодної дитини.

Нині Херсонський центр соціально-психологічної реабілітації дітей пустує через постійні обстріли регіону. Але діти обов’язково повернуться після Перемоги у відремонтовані для них кімнати з новенькими меблями та комп’ютерною технікою.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *