Київські митники врятували від незаконного вивезення культову статуетку античного бога

Київські митники врятували від незаконного вивезення культову статуетку античного бога

Київські митники стали на заваді незаконному вивезенню з України до Франції в міжнародному поштовому відправленні культового божества II ст. н. е – античного бога Серапіса, який становить культурну цінність, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Київської митниці у Facebook.

Знахідки античних культових фігурок, в тому числі і Серапіса, відомі на території України серед пам’яток черняхівської та вельбарської культур.

“Металеву фігурку людини з ознаками старовини, що знаходилася у відправленні, яке намагався надіслати за кордон мешканець Хмельниччини, митники спрямували на експертизу до Національного музею історії України”, – говорять фахівці.

Читайте також: Київські митники вберегли від незаконного вивезення дзеркало та амулет VI-IV століть до нашої ери

Як визначили експерти, надана на дослідження фігурка є бронзовою статуеткою бога Серапіса, що належить до культових предметів і датується II ст. н.е. Головний убір у Серапіса – у вигляді ліроподібних рогів з посудиною поміж них. В правій руці він тримає ріг достатку, в лівій – патеру. Статуетка становить культурну цінність.

“Серапіса, як бога достатку, родючості, підземного царства та потойбічного життя зображували як грецького бога, але з єгипетською атрибутикою”, – зауважують фахівці.

Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України, а такого митникам надано не було.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *