Київські митники вберегли від незаконного вивезення дзеркало та амулет VI-IV століть до нашої ери

Київські митники вберегли від незаконного вивезення дзеркало та амулет VI-IV століть до нашої ери


Київські митники вберегли від незаконного вивезення з України каналами поштового зв’язку дзеркало та амулет – археологічні старожитності VI-ІV ст. до н.е., що становлять історичну та культурну цінність, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Київської митниці у Facebook.

В одному відправленні, яке громадянин з міста Дніпро направляв до Австралії, згідно з декларацією, мав знаходитися сувенір ручної роботи вартістю 500 грн.

Проте, з огляду на те, що овальний предмет з ручкою мав ознаки старовини, митники скерували його на експертизу до Національного історичного музею.

Як визначили експерти, наданий на дослідження предмет є дзеркалом, виготовленим у V ст. до н. е. з мідного сплаву в техніці лиття та кування, ручка до дзеркала орнаментована, з кільцевим навершям у вигляді гірського козла. Походженням артефакт з Південно-Східного Сибіру. Є історичною та культурною цінністю.

В другому ж міжнародному відправленні, яке громадянин з міста Ірпінь направляв до Канади, за декларацією мав знаходитися мідний талісман з мереживом вартістю 10 доларів.

Натомість експерти Національного історичного музею визначили, що це не просто талісман, а мідний амулет у вигляді колеса, VI-IV ст. до н.е., типовий для скіфської культури Північного Причорномор’я. Виготовлений в техніці лиття. Він також має історичну та культурну цінність. Стан обох артефактів, наявність продуктів корозії, характерних для предметів, які довгий час перебували в землі, свідчить про їх автентичність.

Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України, а таких, в обох випадках, митникам надано не було.

До того ж, в Україні предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави. Вони повинні бути передані до Музейного фонду України.

Читайте також: У Львові відбудеться виставка артефактів війни, застиглих у смолі

Стосовно громадян, які відправляли артефакти за кордон, Київською митницею складено протоколи про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

Старожитності вилучено.

“Цікаво, що це вже не перше стародавнє дзеркало, яке виявляють київські митники. На початку цього року київські митники запобігли вивезенню з України дзеркала на зразок тих, що були поширені серед скіфських племен, які проживали на території Північного Причорномор’я у ІV ст. до н.е.”, – зазначається у повідомленні.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *