Археологи встановили орієнтовний вік загадкової знахідки із Київщини

На Київщині археологи виявили загадкову знахідку


Нещодавно у селі Новосілки на Київщині була виявлена загадкова знахідка, пише Успіх in UA.

Пізніше археологам вдалося з’ясувати призначення артефакту. За словами фахівців, вони зіткнулися із пасткою для риби.

Як стверджує завідувач відділу охорони пам’яток історії, археології та культури Вишгородського історико-культурного заповідника Іван Зоценко в ефірі ТСН, знахідка представляє собою сітку, сплетену із розщеплених дошок. Між собою вони зв’язані лозою. Нижня частина конструкції загострена.

“Тобто нею перекривали рукава річки. Розмотували стіку, встромляли її у дно загостреними частинами. Трішки почекавши, приходили, забирали рибу і ставили її в інше місце. Відстань між дощечками невелика – по 2-3 см. Такі пастки можна ставити на різну рибу”, – говорить Іван Зоценко.

Також фахівцям вдалося встановити орієнтовний вік загадкової знахідки.

“Такі конструкції відомі нам з доби неоліту. 10 тися років тому люди вже користувалися подібними речами. Є археологічні аналогії, не в Україні, але вони відносяться до такого ж часу”, – розповідає археолог.

Читайте також: Українські археологи розкрили таємницю загадкової знахідки, виявленої на Київщині

За словами пана Івана, дослідження періоду створення пастки продовжується.

“На жаль, у нас немає іншого супровідного матеріалу, щоб точно датувати цю річ. Проте ми зараз підібрали зразки на аналізи. і в перспективі отримаємо не суперточну дату (плюс-мінус 200 років), але зможемо зрозуміти, до якого періоду вона належить”, – акцентував увагу фахівець.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Одна відповідь до “Археологи встановили орієнтовний вік загадкової знахідки із Київщини”

  1. Аватар РА
    РА

    Ніколи не задумувались чому речі побуту які зносу не знають (тобто користуються ними до кінця) знаходять під метрами піску?
    Чи знали ви до в заплавах дніпра 7-8 шарів пісок/чорнозем? Цене вигадки а дослідження, і ні ніякі повені там не при чому… Структурований чорнозем – тобто с слідами біотики гарантує що земля не намивна – а “місцева”…. Тобто раз в 300-1000 років – щось намиває забагато піску/глини по всій землі, так так, не тільки Україна. Якщо зацікавив – раджу взнати те що було засекречено окупантами нашої цивілізації: Neo History на ютуб. Одне з відео декілька років тому підтверить слова вище. Дякую.
    Мирного РАзумного Світу Дітям. Буде Так!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *