В Україні підсилять права громадян на отримання пенсій

Уряд надасть компенсації українцям, які втратили урожай через підрив Каховської ГЕС


Верховна Рада України підсилить права українців на отримання пенсій, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційному сайті ВРУ.

За рекомендацією Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Парламент прийняв за основу проєкт Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України (№ 9453).

Законопроєкт забезпечує можливість зараховувати стаж роботи українців за межами держави у зв’язку з денонсацією угод щодо пенсійного забезпечення з країнами – учасницями СНД.

Реалізація положень проєкту акту сприятиме встановленню справедливих умов пенсійного забезпечення громадян України, зокрема, військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ, які мають страховий стаж, набутий у державах – учасницях СНД. Водночас передбачено зарахування стажу, набутого за період роботи в срср.

Також на законодавчому рівні пропонується закріпити заборону зарахування до вислуги років періодів військової служби з 19 лютого 2014 року в силових структурах, на посадах державної служби, в органах місцевого самоврядування, інших державних органах рф, в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Крім того, проєктом Закону спрощується процедура відновлення пенсій громадянам України, які проживали в АР Крим і перемістилися на підконтрольну нашій державі територію, застосовуючи декларативний принцип. Людина декларуватиме, що не отримує пенсійну виплату від держави-агресора. Адже підтвердити факт неотримання пенсії російською стороною наразі не є можливим. 

Читайте також: На Сумщині створили перший в Україні Громадський центр правосуддя

Ще одне важливе положення проєкту Закону стосується можливості отримати пенсії українцями, які перебувають за кордоном. Запропоновано виплачувати пенсію особам, які тимчасово проживають за межами України, на поточні рахунки, відкриті в установах банків, розташованих на території України, за умови проходження до 31 грудня кожного року особою фізичної ідентифікації. Фізична ідентифікація буде проводитись в органах Пенсійного фонду або в особистому електронному кабінеті на веб-порталі Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”),  або шляхом посвідчення у консульській установі місця проживання. 

У разі прийняття законопроєкту, право українців на отримання пенсій буде суттєво підсилено, а значна кількість питань, які наразі унеможливлюють отримання належної пенсійної виплати, буде вирішена.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *