Чехія заохочуватиме українців повертатися додому

Чехія заохочуватиме українців повертатися додому

Чехія заохочуватиме українських шукачів притулку повертатися додому, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України у Facebook.

Відповідна ініціатива міститься у проєкті шостої поправки до закону, відомого як lex Ukrajina. Він регулює права й обов’язки цієї категорії українців на території Чехії. Про це повідомляє Radio Prague International.

Поправка передбачає надання допомоги та часткову компенсацію витрат для наших громадян, які вирішать повернутися на Батьківщину. Ініціатива запрацює тоді, коли чеський уряд визначиться з видом підтримки, на яку виділятимуться зазначені кошти.

Тим, хто залишиться, тимчасовий захист продовжиться до кінця березня 2025 року.

До слова, за даними Міністерства внутрішніх справ Чехїі, у країні перебували 360,9 тисячі шукачів притулку з України з візами тимчасового захисту. Більшість із них – жінки та діти.

Читайте також: У Чехії українці створили медіа для допомоги біженцям

Нагадаємо, що школярка Анастасія та її мама із Запоріжжя створили онлайн-платформу, яка покликана допомогти біженцям із України адаптуватися в Чехії.

“Ця новостворена редакція мала допомагати в адаптації, адже питань дуже багато: як віддати дитину в школу, де вивчати мову, як розв’язувати побутові проблеми, якщо мову поки що не знаєш. Так виникло медіа ProUkraїnu, й за це ми дуже вдячні чеським колегам, які надали техніку та приміщення”, – зауважує Анастасія.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *