«Шлях до себе»: як йога допомагає впоратися із викликами сьогодення – інтерв’ю із тренеркою

,
«Шлях до себе»: як йога допомагає впоратися із викликами сьогодення – інтерв’ю із тренеркою


На початку минулого року українці занурилися у світ воєнної турбулентності. Це не могло не відобразитися на їхньому фізичному та емоційному стані. Хронічні захворювання, запальні процеси, постійні страхи та тривога – це далеко не повний перелік того, що супроводжує українців вже понад рік. Проте людині під силу боротися навіть із подібними станами. Наприклад, можна звернутися до такого методу розвитку та самовдосконалення, як йога. Ця практика допомагає зміцнити здоров’я та стабілізувати емоційний стан. Інструктор йоги Олександра Рикова розповіла про переваги занять  в ексклюзивному інтерв’ю для Успіх in UA.

Вітаю, Олександро! Розкажіть, як Ви почали займатися йогою?

Моє перше знайомство із нею відбулось у 17 років. Мала запитання, на які шукала відповіді. Інтуїтивно почала виконувати асани по відео. Займалась вранці на сході сонця. Тоді ще не мала розуміння глибини всього цього, але щось таки почало відбуватись не тільки із моїм тілом, а й з серцем. За кілька місяців систематичні заняття припинилися. Проте з часом життя саме привело мене до практики, яка стала важливою його частиною. 

У житті кожної людини приходить час трансформацій. Період глибоких особистісних змін, без яких просто неможливо рухатися далі. Йога стала для мене тим інструментом, який допоміг запустити процес змін і продовжити рух. Тому є сенс спробувати практики тим, хто хоче щось змінити у житті, але не розуміє, що саме.

Де можна наразі відвідати Ваші заняття та що для цього потрібно?

Зараз проводжу заняття в студії йоги та пілатесу Skyfeel (ред. – у місті Суми). Це приємний душевний простір, де зібрано команду однодумців. Усі вчителі – дівчата, тож там відчувається потужна жіноча енергетика. 

У мене в групі займаються переважно жінки та чоловіки у віці від 30 років. Усі вони мають різну мотивацію. Здебільшого мої учні прагнуть зміцнити здоров’я, знизити рівень внутрішньої напруги, повернути відчуття легкості в тіло і в цілому покращити роботу опорно-рухового апарату. 

Для початку занять потрібно мати килимок, зручний одяг, який не заважає рухатися, та невичерпне бажання практикуватися.

Які поради Ви б дали тим, хто тільки прийшов у йогу?

Вчитись відпускати контроль. Насправді цьому варто повчитись. Потрібно докласти зусиль, щоб розчинитись у моменті. 

Твій килимок – це твій острів, де є тільки ти. У групі завжди кожен зайнятий собою, і це нормально. Не треба ні на кого орієнтуватись чи порівнювати себе з кимось – кожна людина унікальна. У кожного свої фізіологічні особливості, свій темп. Я завжди на цьому наголошую. Не потрібно соромитися себе, свого тіла. Не варто боятися здатися необізнаними. Усе прийде із часом.

Як змінюється свідомість людей, які починають займатися йогою?

Систематичні заняття дарують щедрі плоди. Тіло буде підтягнутим і рельєфним, здоровим і сяючим, але це лише приємний «побічний ефект».

Насправді на клітинному рівні формуються нові нейронні зв’язки, мозок починає працювати повноцінніше. Я б сказала, що розширюється бачення світу, людина позбувається «тунельного зору», починає помічати нові можливості навколо себе. Поступово змінюється світогляд. Як наслідок – змінюється ритм, спосіб життя, оточення. Важливо бути щирим із собою, своїм внутрішнім «я». Йога допомагає розвинути цю гармонію. 

До того ж, у здоровому тілі – здоровий дух. Це не тільки про фізичне, а й про психічне й емоційне здоров’я. Добре розвинута тілесність дає змогу краще розуміти свої бажання, потреби, почати фокусуватися на тому, що є дійсно важливим для тебе.

Як йога допомагає боротися зі стресом, викликаним війною?

Ми всі вже дуже довго перебуваємо у стані страху, невизначеності, під гнітом великого стресу. Усі наші стани закарбовуються у пам’яті тіла і це відгукується, як мінімум, запальними процесами, зажимами, болем, хронічними захворюваннями. На заняттях із йоги ми працюємо із увагою та енергією. Практикуючи особливі дихальні вправи та послідовності асан (пранаяму та віньяси), ми можемо значно покращити психосоматичний стан і налагодити роботу вегетативної системи організму. 

Ти – душа, а твоє тіло – це інструмент для реалізації завдань твоєї душі. Сьогодні глобально ми можемо впливати тільки на свою душу. Все. І це дуже цінно. Україні потрібні здорові сини й доньки, здорова нація. А працюючи над собою, розкриваючи себе, ми відкриваємо світ і змінюємо його.

До слова, саме після початку повномасштабної війни я повернулася до тренерської практики. Адже мені хочеться допомагати іншим, поліпшуючи їхній фізичний та емоційний стан у ці складні часи.

Читайте також: «Екзотичний бум»: на Чернівеччині садівник та селекціонер створює «португальський сад»

Як наразі Ви розвиваєтесь в обраній сфері діяльності?

Як тренер я цікавлюся природою руху. Впевнена, що здоровий рух є запорукою якісного життя у будь-якому віці. Вважаю важливим підтримувати можливості тіла, дані природою (маю на увазі функціонування внутрішніх органів, здоров’я хребта та суглобів). Тож цікавлюся реабілітацією та йогатерапією, хочу зануритись у це глибше.

Дуже дякую за цікаву та корисну розмову!

Навзаєм!

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *