В Україні презентували офіційний трейлер іронічного детективу “Ля Палісіада”

В Україні презентували офіційний трейлер іронічного детективу "Ля Палісіада"

В Україні презентували офіційний трейлер іронічного детективу “Ля Палісіада” режисера Філіпа Сотниченка, пише Успіх in UA.

Стрічка вийде в кінотеатральний прокат з 11 січня 2024 року.

Сюжет картини розгортається у 1996 році, пострадянська Україна починає новий етап розвитку без навʼязливої тіні СРСР. За 5 місяців в дію вступає мораторій на смертну кару, а до того… Давнім друзям, детективу міліції та судовому експерту, доведеться розкрити заплутану справу про вбивство свого колеги.

“Ідея фільму виникла випадково. Я наштовхнувся на інформацію про смертну кару і був здивований, коли дізнався, що така міра покарання в Україні існувала до 1996-го року включно… На тлі цього факту у мене виникло бажання поринути в той період і комбінувати побут людей середини девʼяностих, вивчаючи домашні архіви, та міліцейські оперативні відео, які ми фактично перефільмували на знімальну техніку того часу”, — зазначив режисер стрічки Філіп Сотниченко.

Творці фільму зауважують, що стрічка не претендує на історичну правдивість – це радше стилізація кінця 1990-х через знайомі образи та символи: кострубаті хутряні шапки, картаті спортивні костюми.

“Після світової прем’єри і закордонних реакцій на фільм, дуже важливо пережити цю історію з українською аудиторією. Адже вона про нас, про наш час і коріння, що не дають нам відірватись від нашого пострадянського минулого. Фільм створювався 5 років, розроблювався в доковідні часи, знімався під час карантину і дороблювався після початку повномасштабного вторгнення. Тож команді просто необхідно показати цю детективну непросту історію глядачам”, – підкреслила продюсерка фільму Валерія Сочивець.

Світова премʼєра фільму відбулася на 52 International Film Festival Rotterdam, де він здобув нагороду від Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI).

Читайте також: Творці фільму “Довбуш” вирушають у всеукраїнський тур

Стрічку створено кінокомпаніями “Віател” та “Сучасне Українське Кіно” за підтримки Держкіно та Гетеборзького кінофонду (Швеція). Міжнародна промопідтримка здійснюється за сприяння Українського інституту в Eurimages. Дистрибутором картини в Україні виступила компанія Film.UA Distribution.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *