В Тернополі створили розмальовку-антистрес, яка демонструє творчість репресованих українських митців

В Тернополі створили розмальовку-антистрес, яка демонструє творчість репресованих українських митців

У Тернополі митці створили розмальовку-антистрес, яка розповідає про вісімнадцять картин репресованих українських митців та історії життя авторів, пише Успіх in UA.

”Українська мальовка” – це унікальне видання і перше в Україні, де зібрано 18 українських художників та художниць. 18 розмальовок та картини до цих розмальовок”, – говорить співзасновник видавництва “Сумна вівця” Роман Воробйов.

Разом із мисткинею Марічкою Юрчак та знавчинею Юлією Цвігун він займається просуванням представників вітчизняного мистецтва.

“Такі, як пан Мурашко чи пан Бойчук. Соня Делоне, які зараз наразі відомі більше за кордоном, ніж в Україні, на жаль”, – розповідає пан Роман.

У новій розмальовці розказується про засновника бойчукізму Михайла Бойчука, якого розстріляли совєти, повідомляє shotam.info.

“Разом із більшістю його учнів і дружиною в 1937 році просто заарештували після повернення з мандрівок Європою, де вони їздили на свої мистецькі виставки до Франції, Італії і Німеччини. Та розстріляли через пів року у в’язниці за знову ж таки “терористичну контрреволюційну діяльність”, – зауважує засновник “Сумної вівці”.

Читайте також: У Вінниці переселенець із Нової Каховки розмалював будинок дудлами

Також тут містяться роботи Олександра Мурашка та Марії Башкирцевої.

“Вона (ред. – розмальовка) зроблена для того, щоб ти міг засвоїти цю інформацію в цьому терапевтичному процесі, в цьому розмалюванні, в цьому заспокоєнні”, – зазначає пан Роман.

Наразі вже продано 9 тисяч примірників розмальовки. Незабаром вийде другий том книги.

“Там буде мозаїчне панно “Боривітер”, яке було зображене на одній зі стін у Маріуполі. Це панно було знищене через бомбардування росіян. І, відповідно, що воно втрачене вже, тому ми вирішили додати його в наступний том”, – додає Роман.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *