В Івано-Франківську волонтери адаптують підлітків-переселенців

В Івано-Франківську волонтери адаптують підлітків-переселенців


У Гончаренко центрі в Івано-Франківську створили клуб для підлітків «Підкрадулі», де навчають фінансовій грамотності та психології, грають в моделюючі ігри та обговорюють актуальні теми. Клуб об’єднав місцевих підлітків і вимушених переселенців, які завдяки зустрічам мають змогу знайти друзів на новому місці, пише Успіх in UA.

Клуб «Підкрадулі» – це безпечне середовище, в якому підлітки можуть отримати психологічну підтримку і практичні навички розв’язання проблем, дізнатися про різні сфери життя та професії, розширити своє коло спілкування. Їх навчають фінансовій грамотності, психології, лідерству, створенню власних проєктів, цілепокладанню та комунікації. Навчання відбувається шляхом розвиваючих і моделюючих ігор та дискусій.

«Ми граємо, спілкуємось. У мене тут вже є друзі. Ми дізнаємося багато чого нового. Наприклад, на минулому занятті ми говорили про енергозбереження. Мені дуже подобається тут дружня та відкрита атмосфера», – розповіла 13-річна Віра Міндабаєва. «Я ходжу сюди, адже тут весело. Знаходжу тут нових класних друзів. І дуже круто, що тут є пізнавальна програма», – каже 14-річний Дмитро Фік із Запоріжжя. 

Назву клубу юні відвідувачі вигадали самі. «Ідею називатись «Підкрадулі» запропонувала моя подруга Анжеліка. Ми пропонували різні назви – їх було багато, а потім проводили голосування. І ця назва перемогла, адже за неї проголосувала більшість», – каже 11-річна Олександра Скорик із Сєвєродонецька на Луганщині.

Ментором клубу є Арсен Андрейчук – фахівець із фінансової грамотності, молодший лейтенант ЗСУ, випускник кафедри військової підготовки ПНУ ім. В. Стефаника.

«Наразі я є чинним військовослужбовцем. Навчався за спеціальністю математичне та програмне забезпечення Збройних Сил, отже можу займатися кібербезпекою та зв’язком. Водночас мені подобається ділитись своїми знаннями. Спочатку я читав у Гончаренко центрі курс із фінансової грамотності для підлітків, а потім ми вирішили розширити нашу діяльність і перетворились на клуб, в якому багато різних напрямків – від самопізнання та психології, до екології та комунікацій. Я щиро тішуся, що у нас сформувався чудовий, активний колектив, який прагне знань і розвитку», – підкреслив куратор клубу.

Читайте також: В Україні презентували збірку історій “Незламні діти”

За словами директорки Гончаренко центру в Івано-Франківську Оксани Кузьменко, яка сама є вимушеною переселенкою з Бердянська, клуб «Підкрадулі» відвідують, як місцеві юнаки, так і підлітки з тимчасово окупованих територій. 

«У нас в клубі збираються неймовірні діти! Красиві, талановиті, розумні. Є підлітки з Івано-Франківська, є – вимушені переселенці з Херсонщини, Харківщини, Донбасу. Але всі спілкуються, дружать, знаходять спільну мову. На заняттях панує атмосфера щирості, відкритості та взаємної підтримки. Ці юнаки, які дорослішають у такі складні для України воєнні часи, доводять, що єдність – це не міф, а реальність!» – наголосила директорка волонтерського простору. 

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *