Українські програмісти розробили мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою

Українські школярі можуть поспілкуватися із видатними постатями минулого завдяки штучному інтелекту


Українські програмісти розробили безкоштовну гру кримськотатарською мовою Lağoda QT на iOS і Android, пише Успіх in UA.

Це медитативна гра-головоломка. Кожен рівень — вірш одного з видатних кримськотатарських авторів, в якому треба знайти помилку, повідомляє suspilne.media.

“Враховуючи те, що протягом гри треба читати кримськотатарські тексти і розуміти їхній сенс, без знання мови в цю гру пограти не вийде. Проте вона явно допоможе не тільки познайомитися з поезією, але й вдосконалити мову, розширити свій лексикон тощо”, — розповів український програміст, розробник гри Саша Козлов.

В основу гри лягла торішня україномовна гра “Лагода”, яку теж розробляв Козлов. Його друг Андрій Лауш наполягав на створенні її кримськотатарської версії, а згодом познайомив з Мамурє Чабановою та Есмерою Асановою. Вони займалися перекладом, добіркою віршів і тестуванням.

“Без Есмери і Мамурє цю гру мені було б просто неможливо створити”, — уточнив програміст.

Читайте також: Українські IT-спеціалісти розробили нову комп’ютерну гру про піратів

Як він написав на своїй сторінці у Facebook, Lağoda QT – безкоштовна, вона не має реклами та платних підписок, а також відсутня кнопка “донат”. Гра містить понад 150 творів від більш ніж 20 авторів.

“Це — медитативна гра, яка завдяки приємній музиці і мінімалістичному дизайну допоможе вам розслабитися та зануритися у світ кримськотатарської поезії”, — зазначив Козлов.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *