Українська вчена створила унікальну вишивку з бактерій

Українська вчена створила унікальну вишивку з бактерій


Бактеріологиня з Луцьку перемогла у Всеукраїнському конкурсі мікробіологів створивши вишиванку, пише Успіх in UA.

Оригінальне хобі принесло перемогу у конкурсі мікробіологів виконувачці обов’язків завідувача централізованого відділення клінічної мікробіології з відділом цитогенетики Волинського обласного дитячого територіального  медичного об’єднання захисту материнства і дитинства. Професійний конкурс мікробіологів щороку організовує громадська організація «Школа клінічного мікробіолога»

Український виробник поживних середовищ для мікробіології обрав найкращим малюнком вишиванку, виконану Русланою Таранюк на хромогенному середовищі виробництва компанії.

Українська вчена створила унікальну вишивку з бактерій

Хромогенне середовище – це живильне середовище для виділення і швидкої ідентифікації різних груп мікроорганізмів, що прискорює отримання кінцевого результату дослідження, призначення правильної та вчасної антибіотикотерапії, повідомляє medicine.

Українська вчена створила унікальну вишивку з бактерій

«У нашій роботі найчастіше використовуємо хромогенне середовище для визначення стрептококів групи В, а саме Streptococcus agalactiae. Цей збудник дуже небезпечний для новонароджених, оскільки викликає пневмонії, септицимії, менінгіти. Ці захворювання загрожують життю маленьких пацієнтів. Тому ми обстежуємо вагітних на носійство збудника, щоб запобігти внутрішньоутробному зараженню плоду», – пояснює Руслана Таранюк.

Українська вчена створила унікальну вишивку з бактерій

Конкурс професійної майстерності бактеріологів та мікробіологів відбувся до Міжнародного дня мікроорганізмів, який відзначається 17 вересня. Саме цього дня 1683 року голландський натураліст Антоні ван Левенгук надіслав лист Лондонському Королівському товариству із першим описом мікроорганізму.

Бактеріологиня Руслана Таранюк розповідає, що надихається справою свого життя, а це і дає їй поштовх до такої своєрідної творчості.  

Українська вчена створила унікальну вишивку з бактерій

«Бактеріологію я дуже люблю. Вважаю, що людина, яка не любить свою професію, не має нею займатись: результатів, вершин можна досягнути лише захоплюючись своєю справою. Вишиванка для України — це наш культурний код і цього разу у мене виникла ідея на конкурс малюнку зробити вишивку бактеріями на хромогенному середовищі.

Читайте також: Науковці розкрили таємниці картин Леонардо да Вінчі за знайденими на них бактеріями

Для цього необхідно враховувати, як і на якому хромогенному середовищі, яким кольором буде рости той чи інший мікроорганізм. Спочатку необхідно підготувати ескіз і за ескізом вже робиться малюнок. Ідея використати вишиванку – це і патріотичний посил, і можливість використати для творчості саме ті середовища, які ми застосовуємо в роботі. Хотілося продемонструвати, що навіть на такому вузькоспеціалізованому середовищі, як стрептококи групи В, можна зробити цікавий малюнок», – розповідає Руслана Таранюк.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *