У Вінниці знімають фільм за твором Івана Карпенко-Карого “Сто тисяч”

У Вінниці знімають фільм за твором Івана Карпенко-Карого “Сто тисяч”


У Вінниці тривають зйомки художнього повнометражного фільму “Діло безпʼятого” за твором українського класика Івана Карпенко-Карого “Сто тисяч”, пише Успіх in UA.

Режисер картини – Валерій Шалига. Він говорить, що цей твір екранізують в Україні вперше. Закінчення зйомок планують до нового року. Наразі відзняли 17 сцен.

“Мене більше знають такого режисера, як військового. Я дуже багато знімав війну, але зараз в мене бажання знімати її нема. Тому я звернувся до української класики. Я думаю, що зараз це актуально. Я дуже з повагою поставився до тексту Карпенко-Карого, і тому ми не бешкетували і намагалися зберігати основу. Мені здається, що шлях літературного твору, а саме до книги, лежить саме через екранізацію. Люди дивляться і потім цікавляться уже друкованими виданнями. Також для мене, як для режисера, було просто цікаво попрацювати з таким незвичним для себе жанром. Я його називаю “кримінальна комедія”. Наскільки мені це вдалося – вже вирішить глядач”, – говорить Валерій Шалига.

У Вінниці, за словами режисера, знімальна група пробуде до кінця тижня. Розпочали 2 серпня, знімали біля музею-садиби Пирогова. Третього – знімальна група працювала у Козятині. 4 серпня знімають у приміщенні ТПП. У прокат фільм Валерія Шалиги під назвою “Діло безпʼятого” вийде наприкінці року.

За сюжетом заможний селянин Герасим Калитка купує землю в урядовій установі. Це одна зі сцен фільму “Діло безпʼятого”. Роль чиновника грає вінничанин Костянтин Бойдаченко. Каже, слів у нього небагато. Характер героя потрібно відкрити з допомогою однієї фрази.

“Я хвилююся, як нормальна людина. Також розумію, що чиновником мені ніколи не бути, бо цього ніколи не хотів. Проте зараз я себе точно відчуваю чиновником уєзного дворянства. У мене буде один дуже сильний вислів. У мене перший день і перша сцена, але навіть коли маленька роль, то ці переживання запам’ятовуєш на все життя”, – зауважує Костянтин Бойдаченко.

Читайте також: Фільм про українських жінок під час війни номінували на “Еммі”

Роль Герасима Калитки в фільмі грає актор театру та кіно Богдан Бенюк. Каже, задум режисера йому сподобався. У кіно його герой – це не лише людина, яка прагне збагатитися, а й працьовитий та справжній українець.

“Знаєте, є така приказка, що Бог розум забирає, і от на неї попався на одну секунду і Калитка, а те, що він працьовитий, роботяга, і в нього є неймовірна енергія, то це є правда. І ніяка жага до жадоби і збагачення, то неправда, то все фуфло. Ми зараз у такий час живемо, де темп і ритм витримати і зробити мрії реальністю – то це не кожному дається. І саме з такою точкою зору ми підходимо до цієї теми”, – каже Богдан Бенюк.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *