У Полтаві замість старих теплиць створюють міський сад-город

,
У Полтаві замість старих теплиць створюють міський сад-город


З ініціативи Інституту розвитку міста Полтава на території закинутих теплиць створюють комунальний міський сад-город – простір, де кожен може побути садівником та допомогти виростити овочі для тих, хто цього потребує, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці організації “Сади України” у Facebook.

З минулого літа завдяки щотижневим толокам команда та волонтери розчистили територію, створили відкриті грядки та виростили понад 100 кг свіжих овочів на потреби ВПО, які знайшли прихисток у Полтаві. Згодом облаштували комфортний простір для спілкування і подій – тут знайшлося застосування для палет від гуманітарної допомоги, створили компостери. Тепер рослини після прибирання стають корисним ресурсом для органічних продуктів.

У Полтаві замість старих теплиць створюють міський сад-город

Для саду-городу місто виділило майже 1 га в центрі міста. Ця комунальна територія колись слугувала для тепличного вирощування декоративних культур. Для створення справді живого публічного простору важливо було його спланувати спільними зусиллями жителів.

Читайте також: Українські селекціонери вивели сім нових сортів смородини

Тож підготовку до нового сезону розпочали з публічного обговорення з місцевими мешканцями, студентами, викладачами, представниками гуртків, працівниками комунальних установ тощо. Спільні напрацювання стали основою для архітектурної майстерні зі студентами. Тепер напрацьовують загальне бачення і вже невдовзі планують поділитися концепцією усієї території саду-городу. Новий публічний простір створюють у рамках партнерства з ініціативою “Сади Перемоги” проєкту SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance із Полтавською міською радою.

У Полтаві замість старих теплиць створюють міський сад-город

Окрім планування активностей на новий сезон, розчищають територію і навіть почали встановлення нової теплиці. Вже скоро ми поділимося першими результатами Полтави.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *