У Львові встановили скульптуру бодіпозитивної жінки

У Львові встановили скульптуру бодіпозитивної жінки

У Львові у Стрийському парку розмістили колекцію сучасних скульптур українських та закордонних митців, яка формує новий “Скульптурний маршрут”, пише Успіх in UA.

Проєкт організований представниками Львівської міської ради, Стрийського парку, Мистецького об’єднання “ЧервонеЧорне” та Артцентру “Я Галерея”. Він є частиною цьогорічного Львівського тижня скульптури і буде доступним для всіх до листопада 2024 року.

Так, зараз тут можна побачити вісім скульптур сучасного мистецтва з колекції Канівського мистецького об’єднання “ЧервонеЧорне”.

Найбільшу увагу привертає до себе скульптура під назвою “Впевнена”, автором якої є скульптор Василь Кочовий. Митець виступає проти бодішеймінгу. “Впевнена” покликана звернути увагу оточення на красу тілесну в усіх її проявах.

Варто зазначити, що у мережі мешканці та гості Львова розкритикували встановлені скульптури. Найбільше дісталося “Впевненій”.

“То є опудало, а не скульптура. Що тут прекрасного?! Які цінності тут представлені? Як діти мають на це опудало дивитись? Цілком не продумана акція. Принаймні не повинна бути у парку, де люди відпочивають. Такі скульптури можуть бути у іншому закритому просторі, а не у відкритому”, – зауважує Susanna Agne.

Читайте також: На Закарпатті встановили найбільшу в Європі металеву скульптуру кози

На критику відреагував співорганізатор виставки Павло Гудімов.

“Вже в перші хвилини львів’яни проявили таку активність, що моя стрічка переповнена фото і постами на тему однієї з них, а саме роботою Василя Корчового “Впевнена”. Це так важливо жити в місті і країні, де демократичні думки є частиною всіх процесів, зокрема в культурі. Безмежно дякую за кожне слово, написане про скульптури, за кожну думку, яка збігається чи не збігається з моєю”, – зазначив він.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *