У Києві створили найбільшу в Україні ляльку-мотанку

У Києві створили найбільшу в Україні ляльку-мотанку


Найбільша в Україні лялька-мотанка з’явилась в Києві, на березі столичного Йорданського озера, пише Успіх in UA.

Заввишки вона сягає 2,5 метрів, повідомляє seeds.org.ua.

Створили її спільними зусиллями Зеленбудівці Оболонського району та кияни з спільноти «Почайна» спеціально до святкування Водохреща.

«Взагалі спочатку це була трипільська жінка. Ми колись зробили її на день Києва. Вона вийшла доволі специфічна. На цей рік виникло питання, що з нею зробити, ми і придумали, що це буде мотанка. І це переродження ми вважаємо доволі історичним. З сіна саму фігуру зробив КП УЗН Оболонського району – Київзеленбуд. Ми з ними вже давно товаришуємо. Вони зробили постать, а я вже одягала її. Ось так, спільними зусиллями була створена така символічна лялька-мотанка»,  розповіла голова громадської організації «Почайна» Аннабелла Моріна.

Те, що київська лялька-мотанка найбільша в Україні, Аннабелла Моріна дізналася від майстрині, яка консультувала спільноту під час створення постаті.

«Коли ми її робили я провела консультацію у Світлани Ліховід, – це майстриня, яка займається виготовленням ляльок-мотанок. Як говорять майстри, так, це найбільша лялька-мотанка в нас вийшла. Заввишки 2,5 метри – це мені сказали в «Зеленбуді», – додає Аннабелла Моріна.

Однак про фіксацію рекорду в громадській організації «Почайна» навіть не замислювались. В планах було просто створити цікаве зимове свято для мешканців Оболоні та всієї столиці та нагадати киянам про давні українські звичаї та традиції.

Читайте також: Майстриня із Черкащини презентувала близько ста ляльок-мотанок війни

Столична спільнота «Почайна» освячує води Йорданського озера вже доволі давно.

«Вперше ми освятили води Йорданського озера у 2015 році разом з моїм другом священником ПЦУ Сергієм Бережним, який відкрив тут, на березі озера, першу парафію православної церкви України. Перший масовий захід на озері ми проводили в 2019, році, коли встановили церкву і розчистили підводну частину пляжу. В цьому ж році ми вперше зробили дерев’яну купель. Такої більше немає ніде в Києві, вона безпечна – можна винирнути і вхопитися руками. Відтоді на наше прохання щороку роблять таку купель», – додала Аннабелла Моріна.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *