У Києві проходить виставка про культуру Криму (фото)

,
У Києві проходить виставка про культуру Криму (фото)


У Києві проходить виставка «MIRAS. Спадщина», яка є спільним проєктом із ГО «Алєм». Остання опікується захистом і популяризацією кримськотатарської нематеріальної культурної спадщини. Мета виставки – показати культуру кримських татар як живе явище з безперервними традиціями, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці проєкту.

На цьому заході вперше комплексно представлено найбільшу на материковій частині України колекцію предметів кримськотатарського ювелірного мистецтва й побуту XIХ – початку XX століть. Зокрема, тут можна побачити срібні к’ушаки (жіночі пояси) та топеліки (навершя жіночих головних уборів), які вражають витонченістю роботи в техніці кримськотатарської філіграні (ХІХ – початок ХХ століття, колекція Скарбниці). Також демонструються срібні футляри для Корану та чоловічі амулети, посуд для кавування, традиційний одяг кримських татар, зразки вишивки золотом.

У Києві проходить виставка про культуру Криму (фото)

Відвідувачі мають змогу ознайомитися зі звичаями, мистецтвом, релігійними та світоглядними традиціями корінного народу Криму завдяки багатим орнаментальним композиціям. Майстри декоративного мистецтва створювали їх не лише як елемент інтер’єру, а й вкладали у свої роботи глибокі сенси, близькі й українцям, а саме прагнення благополуччя, міцної родини, безпеки й захисту, поваги до старших, здоров’я, зв’язку з природою та батьківщиною.

У другому залі виставки представлено Крим очима іншого – на літографіях із однойменного альбому Фрідріха Гросса. Цей митець, нащадок німецького колоніста, показав традиційний світ кримських татар першої половини ХІХ століття, коли була жива спадщина ханських часів. Чимало із зображених Фрідріхом Гроссом пам’яток були знищені у процесі російської колонізації.

У Києві проходить виставка про культуру Криму (фото)

Партнерами проєкту є:
• Національний музей українського народного декоративного мистецтва;
• Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського;
• дизайнерка українського етнічного одягу Олена Дідик.
У експозиції представлені предмети із приватних колекцій Есми Аджієвої, Віталія Проволовського та Ельміри Сеіт-Аметової.

Куратори виставки – старший науковий співробітник Національного музею історії України Олексій Савченко та голова ГО «Алєм» Есма Аджієва.
Проєкт є тією платформою, яка дозволяє побачити спільне в способах мислення, почуттях та цінностях, притаманних як українцям, так і кримським татарам. У цьому допоможуть інтерактивні заходи, заплановані у просторі виставки: лекції, майстер-класи, неформальні тематичні зустрічі із кримськотатарськими митцями.

У Києві проходить виставка про культуру Криму (фото)

Виставка «Miras. Спадщина» втілюється в межах проєкту ГО «Алєм» «Сенси, що об’єднують», який реалізується за підтримки Швейцарії, що надається через SDC/ШАРС (Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, Федеральний департамент закордонних справ Швейцарії).

Читайте також: На Рівненщині пройде виставка картин військових, які проходять реабілітацію (фото, відео)

Скарбниця Національного музею історії України працює з вівторка по неділю з 10:00 до 17:00.

Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»).
Виставка триватиме до 30 червня 2023 року.

Виставку можна відвідати за квитком до Скарбниці. Його вартість становить 90 грн, для школярів/студентів/пенсіонерів – 50 грн.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *