У Чернівцях лікарі зробили пацієнту нову щелепу з його власного ребра

У Чернівцях лікарі зробили пацієнту нову щелепу з його власного ребра


Хірурги-стоматологи і торакальні хірурги Чернівецької обласної лікарні провели унікальну реконструктивно-відновлювану пластичну операцію, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці медичного закладу у Facebook.

Так, лікарям вдалося здійснити трансплантацію кісткового елемента – закриття дефекту ментальної ділянки нижньої щелепи за допомогою кістки ребра.

У Чернівцях лікарі зробили пацієнту нову щелепу з його власного ребра

Як зазначають фахівці, у хворого, внаслідок травми, була повністю відсутня ментальна ділянка (передня частина) нижньої щелепи. Оперативне втручання відбулось у два етапи. Спершу торакальні хірурги – начальник підрозділу тора кальної хірургії Василь Яцків та лікар-хірург Сергій Фрімет вилучили у пацієнта ребро. Опісля хірург-стоматолог підрозділу хірургічної стоматології Микола Токар змоделював із нього імплант потрібного розміру і форми й встановив його на місці відсутньої ментальної ділянки нижньої щелепи, зафіксувавши спеціальною пластиною та гвинтами.

“У ході підготовки до оперативного втручання хірурги-стоматологи сказали, що їм для закриття дефекту нижньої щелепи потрібний фрагмент кістки неменше 7 см. Найбільш оптимальним для імплантації було визначено ребро, оскільки воно найбільш підходило за формою і за структурою. Крім того, резекція ребра дозволяє мінімізувати травматичні наслідки для організму пацієнта. Було проведено КТ з контрастуванням і разом з лікуючим лікарем визначено найбільш підходяще ребро для вилучення. Так, для моделювання нової щелепи у пацієнта забрали п’яте ребро зліва. Провели піднадкісну резекцію, завдяки чому зберегли судинний і нервовий пучки. З часом частково кісткова тканина у місці резекції навіть відновиться”, – говорить хірург Василь Яцків.

Після отримання ребра, змоделювали з нього імплант потрібної форми і закрили дефект ментальної ділянки. Незабаром пацієнт був вже на ногах.

“Після того, як імплантована кістка приживеться, пацієнту можна буде змоделювати край альвеолярного паростка, потім провести пластику пародонти, встановити зубні імпланти й навіть повністю відновити зубний ряд. Хірургічне втручання складне тим, що був великий ризик крововтрати й доводилось працювати у ділянці лицевого нерва. Хвилювався, щоб після операції не було обмежень рухів язика, щоб надалі пацієнт мав змогу нормально розмовляти і їсти. Негативних наслідків вдалось уникнути і після хірургічного втручання пацієнт почувається нормально”, – розповідає лікар-хірург-стоматолог Микола Токар.

Читайте також: В Україні вперше імплантували протез у кістку пацієнта

Як відзначає генеральний директор ОКНП “Чернівецька обласна клінічна лікарня” Дмитро Домбровський, оперативне втручання такого високого рівня виконане вперше в Чернівецькій обласній лікарні.

“Наш медичний заклад є високоспеціалізованим. Відповідно включає у свою роботу хірургію найвищого рівня, а саме – трансплантацію, кардіохірургію і тепер вже можна додати до цього переліку й пластично-реконструктивну хірургію. Реконструктивно-відновлюванні оперативні втручання на кістках лицевого черепа завжди є досить складними, оскільки стоять на межі естетичної хірургії і стоматології. Виконане оперативне втручання допоможе не тільки відновити функцію нижньої щелепи, а й дозволить досягти чималого естетичного ефекту, що безумовно позитивно вплине на подальшу якість життя пацієнта”, – додав він.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *