У Черкасах встановили пам’ятник барабану

У Черкасах встановили пам'ятник барабану


У Черкасах  презентували мініскульптуру “Бацябко”. Це мінібарабан, який створив черкаський скульптор Владислав Димйон, пише Успіх in UA.

Скульптура встановлена на корпусі музичної школи №2, повідомила кореспондентка Суспільного Анастасія Столбова з місця події.

Форма яблука для скульптури обрана не випадково: Владислав Димйон створив його як продовження — бронзова скульптура “Скрипка-груша”, яка вже прикрашає корпус №1 музичної школи.

У Черкасах встановили пам'ятник барабану

“Це таке яблуко-барабан. Походження слова барабан від слова бацати. А діалектизм на позначення барабана — бацябко. От і є назва у скульптури — бацябко”, — пояснив скульптор.


За словами викладачки школи Ніни Погасій, такі мистецькі витвори прикрашають будівлю школи:

У Черкасах встановили пам'ятник барабану

“Школа має два корпуси. На одному з них є скрипочка у формі груші, а сьогодні нам відкрили ще барабан, вірніше, яблучко у формі барабана. Звісно, це прикрашає наші будівлі. Вони дуже старовинні, їх понад сто років. Будемо сподіватися, що ці невеличкі скульптурки принесуть нам щастя. Будемо доторкатися до них”, повідомляє suspilne.media

У Черкасах встановили пам'ятник барабану

Мініскульптуру презентували у межах мистецьких проєктів, які створили за кошти з міської програми “Надання цільових стипендій у галузі культури”, розповів директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Богдан Бєлов.

Нагадаємо, що у Черкасах є кілька скульптур авторства Владислава Димйона — пам’ятник Василю Симоненку у сквері біля палацу одружень, пам’ятник слюсарю-сантехніку біля Черкаського водоканалу, та бронзової скульптури “Щедрий кіт” у сквері “Юність” та бронзова скульптура “Скрипка-груша” на корпусі №1 музичної школи №2.

У Черкасах встановили пам'ятник барабану

Ще один із проєктів — стінопис всередині школи. Його створила Віра Цирюлик.

“Тут зображений мурал «Музика струни душі». Музична школа, як і мистецтво, перебуває в постійному творчому пошуку і розвитку. І поки є у людей прагнення до духовного вдосконалення і естетичного облаштування світу, і не згасає у викладачів бажання, як у Прометея, нести творчий вогонь у душі дітям, у школи є перспектива бути необхідною складовою культурного життя міста”, — прокоментувала Віра Цирюлик.

У Черкасах встановили пам'ятник барабану

Читайте також: На Полтавщині відкрили першу скульптуру матері та дитини

У Черкасах встановили пам'ятник барабану

Ще один з проєктів, що втілили в стінах музичної школи — нотна збірка ансамблів для фортепіано в обробці та аранжуванні Валентини Яковенко та Ольги Панченко “Музичні візерунки”. Він також побачив світ завдяки міській програмі надання цільової стипендії у галузі культури.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *