Представники Сумського державного університету створили проєкт під назвою “Розробка роботизованої платформи для керування стрілецьким озброєнням”. Він увійшов до числа переможців щорічного конкурсу Міністерства освіти і науки України. Тепер відомство профінансує подальше вдосконалення пристрою для виведення його на серійне виробництво, пише Успіх in UA.
Завдяки роботизованій платформі для керування стрілецьким озброєнням військові матимуть змогу триматися далі від місця ведення бойових дій. Дистанційне керування дозволить віддалено наводити зброю, прицілюватися та стріляти.
“За допомогою цього ми можемо встановлювати кут, необхідний для зміни кута обстрілу позицій ворога. І, власне, вертикальна вісь для можливості повторення рельєфу місцевості, для того, щоб у нас приціл залишався паралельно лінії горизонту у будь-якій ситуації. Основа для даної платформи – стандартні, в основному, деталі, редуктори покупні, мотори і, власне, конструкційний матеріал – це профільні труби, листи, які вирізалися за допомогою лазерної різки, і зварювалися теж власноруч за допомогою електрозварки”, – говорить старший викладач кафедри “Технологія машинобудування” СумДУ Іван Дегтярьов, повідомляє suspilne.media.
Платформа буде встановлюватися на квардоцикл для її доставки в необхідну точку. Оснащення може здійснюватися різними видами стрілецької зброї. Також є можливість змінювати тримач на платформі.
Читайте також: Родина із Житомира за два місяці виготовила сто буржуйок для ЗСУ
Праюцвати платформа може стаціонарно та в процесі руху.
“Попередньо нами була розроблена система для дистанційного керування німецьким кулеметом ФГ-42. Це була станина, на якій закріплювались мотори, і електроспуск. І був пульт оператора з дротом 20 метрів. І оператор міг з укриття вести вогонь і бачив зображення на екрані з тепловізійного прицілу, який встановлювався безпосередньо на кулеметі”, – розповідає учасник проєкту, студент кафедри КСУ Денис Стриженок.
Залишити відповідь