На Сумщині створено перше комунальне підприємство з переробки молока

На Сумщині створено перше комунальне підприємство з переробки молока

На Сумщині створено перше комунальне підприємство з переробки молока, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Сумської обласної військової адміністрації у Facebook.

Це пілотний проєкт, який реалізується на території Миколаївської громади Сумського району і спрямований на підтримку дрібних фермерів та приватних домогосподарств, які утримують невелику кількість корів.

На Сумщині створено перше комунальне підприємство з переробки молока

Приватні домогосподарства та дрібні фермери наразі страждають від того, що вимушені реалізувати молочну сировину за цінами, які значно нижчі, ніж собівартість виробленої продукції.

Виправити ситуацію і підтримати селянські господарства можливо за умови налагодження власної переробки на місцях.

“Розвиток переробної галузі – це пріоритетний напрямок роботи, визначений Президентом України Володимиром Зеленським та Урядом. Ми маємо докласти максимум зусиль, щоби виробляти, реалізовувати та експортувати високотехнологічну продукцію, а не дешеву сировину. Наша задача – підтримати місцевого виробника, вмотивувати людей не зменшувати, а збільшувати поголів’я. Корова – це годувальниця родини, так було, так є і має бути. Комунальні переробні підприємства – реальна можливість допомогти дрібним фермерам та приватним домогосподарствам не тільки вижити в сучасних умовах, а й розвиватись у майбутньому”, – зазначив Володимир Артюх.

Варто відмітити, що Програмою соціально-економічного розвитку Миколаївської селищної ради на 2023 рік виділені кошти в сумі 1,5 млн гривень для розвитку матеріально-технічної бази новоствореного переробного підприємства.

За допомогою ПСП “Слобожанщина Агро” (агрохолдинг ІМК) придбано автомобіль для перевезення сирого молока в обсязі до 4 тис. літрів.

Читайте також: На Львівщині налагодили виробництво цукатів із кабачків

Також Миколаївська селищна взяла участь у Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року за напрямом “Часткова компенсація вартості об’єкта з переробки молока”.

Реалізувати перший етап спільного проєкту громади, Сумської обласної військової адміністрації і соціально відповідального бізнесу та почати випуск готової продукції планується у четвертому кварталі поточного року.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *