На Сумщині налагодили виробництво сиру із грибами шиїтаке, які покращують пам’ять

На Сумщині налагодили виробництво сиру із грибами шиїтаке, які покращують пам’ять


Сироварня O’bereg почала виготовляти на Сумщині протеїновий крем-сир, пише Успіх in UA.

Продукт містить 0% жиру, 0% цукру, 0% консервантів і 9% білків.

Крем-сир має у складі безліч корисних бактерій, але жодного цукру або жиру. Його рекомендують вживати всім категоріям споживачів, особливо спортсменам.

Сумська сироварня почала виробництво 5 років тому. Тут виготовляють молоді та витримані сири кількох світових груп: голландської, англійської, швейцарської та італійської. Серед них – гауда, маасдам, чедер, ланкашир, рікотта, айріш блю, брі, брюност, халумі тощо, повідомляє newfood.media.

O’bereg виготовляє навіть сирні цукерки. Їх створюють вручну із власного сиру. 

Молоко для виробництва сиру фільтрується, пастеризується, сквашується чистими бактеріальними культурами й згущується молочними ферментами. Далі майстер отримує сирний згусток, розрізає його на частини, миє сирне зерно, вимішує його і формує сирний пласт. Його розподіляють у форми для сир та відправляють під прес, а далі витримують одну-дві доби у ваннах з розсолом. 

Готові сирні головки покривають захисним полімерним покриттям на водній основі і воском та відправляють у камеру дозрівання на період від 30 днів до 18 місяців.

Читайте також: На Сумщині виготовляють рожевий сир із пліснявою, омитий у вині

Так O’bereg створює класичні та унікальні кольорові сири. Майстри варять національний чедер у синьо-жовтих кольорах та чедер із деревним вугіллям, портвейном, червону гауду із томатами та зелену з базиліком та травами, сир із конопляним протеїном.

“Плануємо зварити сир з грибами шиїтаке. Поєднати користь сиру та унікальних властивостей грибів”, – діляться сировари. 

Шиїтаке – особливі гриби. Вони містять селен, цинк, стеаринову кислоту та мирістінову кислоту, можуть відновлювати нейронні зв’язки, покращувати пам’ять і розумову діяльність.  

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *