На Хмельниччині почалися дослідження стародавнього кургану

На Хмельниччині почалися дослідження стародавнього кургану


У с. Маліївці Новодунаєвецької громади Хмельницької області почались розкопки кургану за участі студентів двох університетів, пише Успіх in UA.

Про це  розповіла директорка Малієвецького обласного історико-культурного музею Анастасія Донець.

У експедиції беруть участь дві групи студентів – Кам’янець-Подільського національного університету ім. Огієнка та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. 

Археологічні дослідження розпочато під егідою обласного історико-культурного музею та громадської організації “Малієвецька спадщина”, повідомляє lb.ua.

“У громаді є 17 курганів. Але цей давно мене притягував, наче магніт. Попередня гіпотеза, що курган — або скіфського періоду, або доби бронзи. Відповідь про датування буде за результатами археологічних досліджень. Дуже прикро, що його тривалий час розорювали. Тепер тут розпочали розкопки. Сподіваюсь, знахідки будуть історично цінними, а може, хоч це і жарт, вдасться знайти й поховання скіфського царя з конем”, – розповіла Донець.

Метою експедиції є дослідження і музеєфікація кургану, який розташований одразу біля дороги. Таким чином результати розкопок і їх збереження можуть стати підсиленням туристичного потенціалу Маліївців. 

Читайте також: В Україні випустили книгу про золоту пектораль з кургану Товста Могила

Зараз на розкопках знімають верхній шар, і за сприятливої погоди перші результати дослідження сподіваються отримати до кінця тижня.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *