Фільм про народну архітектуру сходу України тепер можна переглянути онлайн (дивитися тут)

,
Фільм про народну архітектуру сходу України тепер можна переглянути онлайн (дивитися тут)


Проєкт Ukraїner та студія Craft Story випустили фільм про архітектуру східних регіонів нашої країни “Стріха. Схід”, пише Успіх in UA.

Ця стрічка стала четвертою у цикі публікацій про українську народну архітектуру, її регіональні особливості та шляхи порятунку.

Читайте також: Фільм про народну архітектуру півночі України став доступним для онлайн-перегляду (дивитися тут)

“Українська традиційна архітектура тісно пов’язана з навколишнім природним середовищем. На сході України є великі поклади глини, тож місцеві жителі робили з неї функціональні хати-мазанки, в яких взимку було тепло, а влітку — прохолодно. Крім ужитковості, селяни цінували красу, тож розмальовували свої домівки строкатими розписами з натуральних фарб. Осередок народного розпису існує і донині у селі Петриківка, де жителям вдалося зберегти й поширити свою традицію. Утім, розписи в інших частинах регіону не пережили радянську окупацію й занепали. Більш вишукані споруди, як-от будівлі можновладців чи церкви, часто будували з дерева. Схід — здебільшого степова зона, тож і будівельний матеріал завозили з інших українських, а подекуди й далеких закордонних територій”, – зазначають творці фільму.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *