Компанія Colossal заявила про реконструкцію повного геному вимерлих сумчастих вовків — виду, останній представник якого помер у неволі ще у 1936 році, пише Успіх in UA.
Фахівці компанії працювали зі збереженими музейними зразками, щоб відновити послідовність ДНК цієї тварини. Вони сподіваються, що поєднання отриманої ДНК з геномом сучасних сумчастих дозволить відродити популяцію цього виду.
Уперше геном сумчастого вовка, або тилацина, розшифрували ще у 2017 році, але він був неповним, як і більшість стародавніх геномів. Тепер компанія Colossal, яка своєю метою називає відродження вимерлих і збереження зникомих видів, заявила про розшифрування геному сумчастого вовка на 99,9 відсотка, повідомляє nauka.
Для створення більш повного геному фахівці компанії використали геном з 2017 року та ДНК з зуба сумчастого вовка, який помер 120 років тому.
Але вони наголошують, що навіть з повним геномом не вдасться створити на основі нього живі клітини, тож натомість науковці планують додати отримані фрагменти до геному сумчастого хижака дунарта жирнохвостого, щоб отримати ембріони тварин, які нагадуватимуть вимерлих сумчастих вовків.
Читайте також: Науковці з’ясували, як вовки насправді реагують на повний Місяць
На жаль, компанія не опублікувала наукових статей, у яких детальніше поділилася би здобутками та методами, які використовувала для відтворення геному сумчастого вовка. Але навіть якщо відродити їх не вдасться, дослідження розкажуть більше про цих вимерлих тварин.
Залишити відповідь