У Чумацькому шляху виявили “крижані кулі”

У Чумацькому шляху виявили "крижані кулі"


Вперше ці кулі були виявлені японськими дослідниками у 2021 році, але тільки зараз спостереження за допомогою телескопа підтвердили, наскільки вони дивні, пише Успіх in UA.

Згідно з новим дослідженням, світло, що надходить від цих далеких об’єктів, не узгоджується з жодною з наявних теорій зореутворення.

Нововідкриті “крижані кулі” нагадують щільні хмари газу або новоутворені зірки. Але вони повністю ізольовані від областей, де зазвичай утворюються зірки. Однак, попри те, що вони випромінюють інфрачервоне світло, як зоря – це не узгоджується з великою кількістю льоду, який їх оточує. Що ще дивніше – єдині два знайдені зразки розташовані дуже близько один до одного в небі.

“Ми намагалися зробити все можливе, щоб відтворити властивості, але наразі ми не можемо знайти жодної теорії, яка б могла пояснити властивості спектральної енергії”, – говорить провідний дослідник доктор Такаші Шімоніші з Університету Ніігата в Японії та додає, що коли він їх помітив вперше, одразу зрозумів, що вони надзвичайно дивні.

Об’єкти були помічені за допомогою японського космічного телескопа AKARI, який сканував Чумацький Шлях в інфрачервоному спектрі. Це показало, що хоча об’єкти були близько один до одного в небі, насправді вони були досить далеко один від одного, щоб не бути пов’язаними між собою.

У Чумацькому шляху виявили "крижані кулі"

Хоча початкові спостереження доктора Шимоніші показали, що ці об’єкти були незвичайними, космічний телескоп не мав роздільної здатності, щоб розгледіти більше, повідомляє obozrevatel

Тепер дослідники використали великий міліметровий/субміліметровий масив Атакама (ALMA) у Чилі, щоб подивитись на них ще раз, у надії розгадати цю таємницю. І навіть за допомогою найбільшого з існуючих телескопів ці дві крижані кулі все одно не схожі на будь-який інший об’єкт у Всесвіті.

Спостереження ALMA показують, що кулі десь в 1-10 разів більші за нашу Сонячну систему. На перший погляд, це може здатися величезним, однак це робить об’єкти відносно невеликими порівняно з іншими газовими хмарами. Крім того, довжина хвилі світла, що виходить з об’єкта, свідчить про те, що вони складаються з монооксиду вуглецю і діоксиду кремнію.

Саме велика кількість кремнію порівняно з кількістю вуглецю могла б говорити про те, що це молода зірка, яка бурхливо вивергає новий матеріал. Однак доктор Шимоніші каже, що малий розмір об’єктів, високий вміст льоду та ізольованість – не відповідають жодному іншому типу зірок, відомому науці. Тому дослідники припускають, що вони, можливо, знайшли раніше невідомий тип об’єкта.

Доктор Шимоніші та його колеги подали заявку на використання космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST) для збору нових даних про ці дивні об’єкти. Ці спостереження допоможуть розв’язати питання про те, чи відповідають ці крижані кулі наявним теоріям утворення зірок чи ні.

Читайте також: Вчені виявили “дракона” у космосі

“JWST дуже чутливий і має високу спектральну роздільну здатність, тому ми можемо зробити дуже детальний аналіз льоду чи пилу, що може допомогти нам зрозуміти теплову історію джерела”, – пояснив доктор Шимоніші.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *