Дослідниця Антарктиди із України перемогла в конкурсі наукових зображень для Вікіпедії

Дослідниця Антарктиди із України перемогла в конкурсі наукових зображень для Вікіпедії


Фотографії Вікторії Іванець, вченої НАНЦ та учасниці сезонних експедицій на станцію “Академік Вернадський”, перемогли в Конкурсі наукових зображень 2022 для Вікіпедії. Світлини дослідниця зробила під час роботи в Антарктиці, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

Так, у категорії “Люди в науці” другу сходинку посіла робота Вікторії “Д.б.н. Іван Парнікоза спускається зі схилу після обстеження покинутого мартинячого гнізда”. До слова, домініканський мартин – це один з птахів, що гніздує в районі станції “Академік Вернадський”. Його вважають головним “садівником” Антарктиди, адже для своїх гнізд він використовує місцеву рослинність, переносячи її на значні відстані.

На п’ятому місці у “Загальній категорії” опинилося ще одне фото вченої – “Коригування системи координат з метою підвищення точності позиціювання локалізації мохового банку на острові Галіндез, за допомогою системи супутникової навігації GNSS Leica GPS1200 Series”. Мохові банки – тисячолітні старожили Антарктики, і українські науковці вивчають динаміку їхнього зростання.

Дослідниця Антарктиди із України перемогла в конкурсі наукових зображень для Вікіпедії

Конкурс наукових зображень — це щорічна кампанія з популяризації наукових знань, яка має на меті зібрати світлини та графічні матеріали, що документують світ науки, для ілюстрації статей у Вікіпедії. 2022 року до акції долучилися 66 учасників та учасниць, які завантажили 539 наукових файлів.

Читайте також: В Одесі відкрилася виставка малюнків дітей-переселенців про Антарктиду

Раніше представники НАНЦ теж здобували призові місця в цьому конкурсі. Зокрема, 2020 року першість в категорії “Люди в науці” отримала світлина Євгена Прокопчука “Відбір біоматеріалу в самки тюленя”, а третю сходинку в категорії “Живі організми” посіло фото Юрія Шепети “Перлинниця антарктична, або колобанус антарктичний, чи колобантус Кіто”.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *