Вчені звинуватили безпритульних котів у вбивстві рідкісних крокодилів

Вчені звинуватили безпритульних котів у вбивстві рідкісних крокодилів


Жертвою пухнастих агресорів став рідкісний вид, який і так на межі вимирання, пише Успіх in UA.

Здичавілі коти вважаються одним із найпроблемніших інвазивних видів, який загрожує тисячам інших видів тварин у дикій природі. Нове підтвердження цьому представили кубинські фахівці, які звинуватили безпритульних кішок у масовому вбивстві дитинчат рідкісних крокодилів.

Як наголошується в статті, крокодили виду Crocodylus rhombifer мешкають лише на кількох островах, що належать Кубі. За оцінками, в дикій природі їх залишилося близько 3000 особин.

Вчені звинуватили безпритульних котів у вбивстві рідкісних крокодилів

Щоб врятувати вид від вимирання, цих крокодилів почали спеціально розводити в спеціальних розплідниках. Наприклад, ферма Zapata Swamp Crocodile Breeding Farm щорічно випускає в дику природу близько 500 молодих крокодильчиків, повідомляє unian.ua

Але восени 2022 року на фермі сталася справжня різанина, в якій загинули 145 чотиримісячних крокодилів. Персонал запідозрив у злочині здичавілих кішок, яких раніше сюди завезли для боротьби з мишами.

Недоїдені рештки крокодильчиків було знайдено поруч із місцями утримання молодняка і всередині вольєрів. На причетність кішок вказували характерні сліди на землі та клаптики шерсті на захисній сітці. Як зазначають автори публікації, це перший зареєстрований випадок винищення кубинських крокодилів здичавілими кішками.

Після того, що сталося, крокодилам забезпечили додаткові заходи безпеки, а щоб виявити злочинця, на фермі встановили фотопастку. Незабаром вона дійсно зафіксувала візит кішки до вольєра, де раніше містився крокодилячий молодняк. Однак на фермі порахували, що в реальності кішок було більше, оскільки одному коту не під силу з’їсти стільки крокодилів.

Читайте також: На рисових полях у Таїланді створили гігантські зображення котиків

Тоді на фермі поставили нелетальні пастки на котів, у які зрештою вдалося спіймати сімох пухнастих злочинців. Їх депортували подалі від ферми.

Вчені зазначили, що коти навряд чи можуть знищити кубинських крокодилів. Масова різанина на фермі стала можливою тільки тому, що крокодилят там тримали в закритих вольєрах, куди кішки могли легко проникнути. У природних умовах подібні напади малоймовірні.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *