Вчені знайшли єдиний зразок почерку Клеопатри, який дійшов до наших днів

Вчені відтворили парфуми Клеопатри


Єдиний зразок почерку цариці Клеопатри, що зберігся до наших днів, знайдений на древньому папірусі, пише Успіх in UA.

Вын містить єдине грецьке слово «ginesthoi», що означає «зроби це» або «нехай буде так».

Цей чудовий документ є царським указом, датованим 33 роком до нашої ери. Він надав звільнення від податків Публію Канідії, римському офіцеру, тісно пов’язаному з Марком Антонієм. Згідно з папірусом, Канідії було дозволено щорічно вивозити без сплати податків десять тисяч мішків пшениці та ввозити п’ять тисяч амфор вина. Проте фахівців найбільше вразив грецький постскриптум, який можна перекласти як «зроби так». Вважається, що це почерк Клеопатри, що натякає на безпосередню її участь до створення документу.

Варто зазначити, що цей документ було підписано за два роки до битви під час Акціуму в 31 р. до н. е. У цій видатній битві Марк Антоній і Клеопатра зазнали поразки від римського імператора Октавіана Августа, повідомляє lenta.ua.

Голландський професор давньої історії Петер ван Міннен заявив, що «цей документ мав бути внутрішньою запискою Клеопатри високопосадовцеві». За його словами, на ньому був виразний почерк судового переписувача.

Більше того, ван Міннен наголосив на особистому характері послання, зазначивши, що в ньому не було офіційного подання від самої королеви. Композиція рукопису лаконічна. Він складається з тексту указу, рукописної згоди Клеопатри та дати отримання.

Експерти зійшлися на думці, що Клеопатра була б єдиною уповноваженою особою, яка схвалює такі укази з огляду на характер папірусу. Високопосадовці впізнали б її почерк при відтворенні та розповсюдженні документів.

До цього дня це залишається єдиним текстом, що потенційно містить почерк Клеопатри. Багато в чому збереження цього документа можна пояснити чистим успіхом. Єгипет із його посушливим кліматом дозволяє величезній кількості стародавніх рукописів витримати випробування часом.

Читайте також: Вчені відтворили парфуми Клеопатри

Несподіване джерело розкриття історичного матеріалу лежить у сфері мумій. Викинуті та фрагментовані старі папіруси колись вважалися марними. Вони знайшли нове призначення, оскільки їх використовували для заповнення порожнин щойно забальзамованих мумій. Поряд із зістареними тканинами ці документи вбирали зайву вологу, мимоволі зберігаючи історичні скарби.

Цей конкретний указ проливає світло на роль Клеопатри як правительки, глибоко залученої до повсякденного управління своїм царством. Це лише один із тисяч текстів, які вона, мабуть, продиктувала і, можливо, особисто підписала під час свого правління Єгиптом.

Сьогодні цей папірус, що містить почерк Клеопатри, знайшов своє місце у Єгипетському музеї та колекції папірусів у Берліні.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *