Вчені знайшли докази постійної модифікації тіла в епоху вікінгів

Вчені знайшли докази постійної модифікації тіла в епоху вікінгів


В останні роки вчені надали докази постійної модифікації тіла в епоху вікінгів, пише Успіх in UA.

Останнє з цих досліджень було зосереджене на вивченні останків трьох жінок епохи вікінгів з острова Готланд у Балтійському морі із подовженими черепами. Це дослідження проливає світло на захоплюючу традицію модифікації тіла, поширену серед скандинавів і вікінгів.

Дослідження, авторами якого є Матіас Топлак і Лукас Керк, ідентифікувало близько 130 осіб, переважно чоловіків, з горизонтальними борозенками, вирізаними на їхніх зубах, з дивовижною концентрацією на Готланді, повідомляє arkeonews.net.

Хоча було багато інтерпретацій цих змін зубів, починаючи від відміток рабів і закінчуючи символами еліти воїнів, дослідники припускають, що вони могли служити маркерами ідентичності в закритій групі торговців.

Вчені знайшли докази постійної модифікації тіла в епоху вікінгів

Штучні модифікації черепа в епоху вікінгів поки що відомі лише у трьох особин жіночої статі з Готланду. Починаючи з другої половини ХІ століття, усі три жінки були поховані в різних місцях на Готланді. Модифікації їх черепа надали їм унікальний і чудовий вигляд, подовжуючи їхні голови.

Подальші подробиці: одна жінка померла у віці від 25 до 30 років, а іншій було від 55 до 60 років.

Ці зміни черепа, на відміну від модифікацій зубів, здаються чужими скандинавській культурі вікінгів; футляри, датовані ІХ-ХІ століттями нашої ери, були знайдені в Східній Європі, що свідчить про те, що вони могли походити звідти.

Читайте також: У Норвегії знайшли ринок епохи вікінгів

Присутність цих жінок із зміненими черепами викликає питання про те, як готландське суспільство взаємодіяло з цією формою іноземної ідентичності та переосмислило її.

«Залишається незрозумілим, як звичай модифікації черепа дійшов до Готланда. Або три жінки з Хавора, Іре та Кві народилися в південно-східній Європі, можливо, як діти готландських або східнобалтійських торговців, і їхні черепи були змінені там у перші роки життя. Або модифікації були зроблені на Готланді чи у східній Балтії, відповідно, і, таким чином, являють собою культурне закріплення, давно невідоме скандинавському епосу вікінгів. Можна припустити спільне походження трьох жінок через близьке хронологічне датування трьох поховань і особливо через дуже схоже виконання модифікацій черепа», – пишуть автори.

Ці три жіночі ретельно прикрашені гробниці, які містять прикраси та інші аксесуари, типові Готланду, дають можливість припустити, що вони були прийняті та інтегровані в місцеву громаду. Хоча релігійна приналежність цих жінок залишається невідомою, Топлак і Керк припускають, що вони були поховані в християнських традиціях.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *