Вчені встановили призначення турецьких “чарівних димарів” віком 14 млн років

Вчені встановили призначення турецьких "чарівних димарів" віком 14 млн років


«Чарівні димарі» з’явилися в Каппадокії мільйони років тому, пише Успіх in UA.

Люди почали використовувати сюрреалістичні структури як укриття.

Висота цих неймовірних шпилів може сягати 40 метрів. Їх створили природні сили. Протягом мільйонів років стихія виточувала «чарівні димарі» з вулканічної породи. У Долині Любові, що знаходиться на території національного парку Гереме, налічується кілька тисяч шпилів. Археологи встановили, що люди використовували їх як укриття 400 років, повідомляє inforoom.com.

Вчені встановили призначення турецьких "чарівних димарів" віком 14 млн років

Унікальний ландшафт сформувався 14 млн. років тому. Після серії вивержень територія Центральної Анатолії виявилася засипаною попелом. Згодом він перетворився на легку пористу породу під назвою туф. Під час наступних вивержень туф покрився лавою. На ньому утворилася міцна базальтова кірка. Протягом десятиліть вода та вітер руйнували туф, що призвело до появи «чарівних димарів». Багато хто з них досі покритий базальтовими відкладеннями.

Читайте також: На Вінничині чоловік зібрав колекцію унікальних димарів

Археологи виявили тунелі та печери, які пронизують ландшафт. Вони були зроблені людьми у 1800-1200 роках до н. е. У ті часи Центральна Анатолія знаходилася на кордонах Римської, Візантійської, Перської та Грецької імперій, які змагалися один з одним. Через часті заворушення людям доводилося шукати укриття. Наприклад, християни, яких переслідували в Стародавньому Римі, вирізали з м’якого каменю монастирі та церкви, що призвело до значного розширення мережі тунелів та печер.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *