Вчені встановили, як наносилися татуювання на тіло крижаної людини Етці 5300 років тому

Вчені встановили, як наносилися татуювання на тіло крижаної людини Етці 5300 років тому


Вчені провели нові дослідження татуювань, зроблених на тілі крижаної людини Етці і виявили, що вони були виконані «ручною версією» техніки, подібної до тих, що використовуються сьогодні, пише Успіх in UA.

Тобто, стародавня людина проколювала шкіру шилом або голкою.

Так, у 1991 році в Тірольських Альпах двоє німецьких туристів знайшли 5300-річну замерзлу мумію, яку назвали крижаною людиною Етці. Подальші дослідження показали, що це чоловік, який, скоріш за все, помер насильницькою смертю. Цікаво те, що сьогодні це муміфіковане тіло є, напевно, найбільш ретельно вивченим у світі, повідомляє 2plus2.ua.

Також на тілі Етці було виявлено 61 татуювання. Аарон Детер-Вольф, перший автор дослідження та експерт із стародавнього татуювання, зауважив, що спосіб їх нанесення має схожість зі слідами сучасних машинок для татуювання. У дослідження, опублікованому у European Journal of Archaeology, вчені порівняли давні татуювання крижаної людини із сучасними техніками – вони зробили татуювання на шкірі одного із авторів дослідження 2022 року.

Вчені встановили, як наносилися татуювання на тіло крижаної людини Етці 5300 років тому

Татуювання Етці не мають чіткої символіки, і хоча деякі з них можуть мати терапевтичне призначення, багато з них залишаються нерозгаданими. Проте нове дослідження дозволяє краще зрозуміти стародавні методи татуювання та їх можливе використання у медицині. Воно підтверджує, що малюнки на тілі Етці були зроблені за допомогою проколів на шкірі, а не за допомогою втирання вугілля чи сажі в надрізи на шкірі, як вважалося раніше. Науковці зізнаються, що це має важливе значення для подальшого розуміння технік стародавнього татуювання.

Читайте також: У Греції знайшли 2500-річне еротичне графіті

Марко Самаделлі, науковий консерватор, який вивчає останки Етці, підтримує результати дослідження, зауважуючи, що вони відповідають високим науковим стандартам. Він підкреслює необхідність подальших досліджень для розуміння символіки та призначення татуювань крижаної людини.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *