Вчені відреставрували плащ маорі, прикрашений пір’ям зникаючого птаха

Вчені відреставрували плащ маорі, прикрашений пір'ям зникаючого птаха


Учені завершили реставрацію артефакту маорі, виготовленого з пір’я зникаючого виду птахів какапо, витративши понад 100 годин, пише Успіх in UA.

Ці папуги, попри всі заходити задля їхнього збереження, все ще знаходяться під загрозою.

Плащ маорі, прикрашений пір’ям зникаючого птаха какапо, тепер виставлений на загальний огляд завдяки спільним зусиллям по його збереженню. Цей унікальний одяг демонструє складні техніки ткацтва маорійських ремісників, повідомляє focus.ua.

Какапо, також відомий як совиний папуга, є рідкісним птахом, що походить з Нової Зеландії. Станом на 2023 рік залишилося лише 247 особин, і він стоїть перед загрозою вимирання. Колись какапо процвітав як один із найпоширеніших видів птахів на островах Нової Зеландії.

Однак його нездатність до польоту й оборонна поведінка, коли він завмирає при загрозі, зробили його легкою мішенню як для перших поселенців-маорі, так і для полінезійських щурів, які поїдали його яйця і пташенят. Попри зникнення, какапо має величезне культурне та екологічне значення для корінного народу маорі.

Цей плащ, частина заповітної колекції таонга (цінної культурної спадщини), придбав Девід Рамзі, корабельний хірург, у 1823 році. Він вирізняється пір’ям какапо, вигадливо вплетеним у тканину, що демонструє майстерність і знання маорійських ткачів.

Читайте також: Вчені відтворили унікальний церемоніальний шолом римської кавалерії

Реставратори ретельно відновлювали плащ, витративши понад 100 годин на ремонт зігнутих або частково зламаних пір’їн за допомогою легкого шовковичного паперу.

Окрім цього, зусилля з консервації дали можливість провести дослідження ДНК, що стало внеском ініціативи, спрямовані на збереження виду какапо. Цей спільний проект під керівництвом експертів з новозеландського музею Te Papa Tongarewa висвітлює перетин культурного збереження та наукового пошуку.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *