Вчені спрогнозували, що в майбутньому океани стану фіолетовими

Вчені спрогнозували, що в майбутньому океани стану фіолетовими


Японські дослідники виявили зв’язок між кольором океану та хімічним складом води ще багато століть тому, пише Успіх in UA.

Відомо, що, швидше за все, океан був зеленим та не завжди блакитним. Ба більше, нове дослідження свідчить про те, що в майбутньому океани взагалі можуть бути фіолетовими або червоними, www.unian.ua.

Зокрема японські вчені з Університету Нагої вперше помітили, що води навколо вулканічного острова Іодзіма, який знаходився в архіпелазі Осагавара, були зеленими. 

Через це науковці припустили, що стародавні водні організми насправді живилися залізом для фотосинтезу та вони повинні були це робити, тому, ймовірно, що колись океани були зеленими. 

Зокрема у дослідженні, яке опубліковане в журналі Nature, було проаналізовано хімічний склад води в океанах Землі під час архейського періоду, що є критичним моментом в еволюції нашої планети близько 3,8-1,8 мільярда років тому.

“Сьогодні атмосфера Землі та океан містять газоподібний кисень, який підтримує все живе. Однак в архейському періоді життя обмежувалося одноклітинними організмами в океанах. Рівень заліза в океані був набагато вищим, і ці організми тільки починали отримувати енергію від сонячного світла. За відсутності кисню вони здійснювали анаеробний фотосинтез, побічним продуктом якого був кисень, що згодом спричинив “велику подію окиснення”, світанок складного життя на Землі”, – підкреслили дослідники.

Тому під час цього дослідження вчені помітили, що в цих водах процвітали синьо-зелені водорості, які були зеленішими, ніж сині. 

“Синьо-зелені водорості (BGA), поєднання двох кольорів, які також називають ціанобактеріями, існують близько 3,5 мільярдів років. Вони були одними з перших організмів, які здійснювали фотосинтез, використовуючи двовалентне залізо як джерело електронів. Побічним продуктом був кисень”, – пояснили вчені.

Тому за допомогою їхнього хімічного складу можна припустити, що океани були зеленими, адже містили допоміжний пігмент фікоеритробілін, який допомагав їм вловлювати світло. 

“Рослини, водорості та ціанобактерії використовують хлорофіл, але це життя ще не розвинулося до такого рівня. Японські дослідники генно-інженерним шляхом створили синьо-зелені водорості з ПЕБ, і ось вони почали краще рости в зелених водах. За допомогою комп’ютерного моделювання вони виявили, що при вивільненні кисню було б достатньо окисленого заліза, щоб зробити поверхню океану зеленою”, – зауважили вчені.

Зазначається, що нещодавнє дослідження Корнельського університету показало, що наступний колір океанів, який варто розглядати, може бути фіолетовим, проте все ж він може бути і зеленим. 

Читайте також: Науковці зафіксували появу гігантського кільця посеред Тихого океану

“Тож синьо-зелені водорості з вулкану в Японії, можливо, щойно підірвали наш розум. А океан може знову змінити колір, теоретично, навіть на фіолетовий або червоний”, – додали вчені.

Водночас дослідники наголосили, що Сонце з віком стає все яскравішим, через що наші води можуть стати фіолетовими. 

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *