Вчені розкрили таємницю призначення Великої Китайської стіни

Вчені розкрили таємницю призначення Великої Китайської стіни


Ізраїльський археолог Гідеон Шелах-Леві (Gideon Shelach-Lavi) і його колеги з Монголії та США спростували міф, згідно з яким Велика Китайська стіна призначалася тільки для захисту від набігів монголів, пише Успіх in UA.

Дослідники вивчили отримані за допомогою супутників і безпілотників знімки та зробили висновок, що споруда використовувалася для контролю над торговими шляхами й збору податків.

Фахівці вперше нанесли на карту Північну лінію стіни протяжністю 740 кілометрів, що розташована на території сучасної Монголії, повідомляє volynnews.

Тут споруда проходить через долини, має відносно невелику висоту і розташовується поруч з дорогами, які не використовувалися у військових цілях. На думку вчених, це вказує на те, що Китайська стіна також обмежувала пересування цивільного населення та худоби, полегшувала збір податків.

«До нашого дослідження більшість людей вважала, що мета стіни – зупинити армію Чингісхана, – розповідає автор роботи Гідеон Шелах-Лаві з Єрусалимського університету. – Ми зробили висновок, що, насамперед, треба було стежити за пересуванням людей. Напевно, це робилося для того, щоб обкладати їх податками».

Читайте також: У Мексиканській затоці виявили новий “Бермудський трикутник”

Будівництво Великої Китайської стіни почалося в третьому столітті до нашої ери і продовжилося до 1644 року. Її загальна довжина становить понад 21 тисяча кілометрів, що робить її найбільшим пам’ятником архітектури в історії людства.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *