Вчені розгадали таємницю походження каменів Стоунхенджа

Вчені розгадали таємницю походження каменів Стоунхенджа


Дослідники ідентифікували точне місце походження будівельного матеріалу для пам’ятника, пише Успіх in UA.

Вчені з Університетського коледжу Лондона визначили точне місце походження внутрішніх каменів, з яких був побудований Стоунхендж. Виявилося, що будівельний матеріал здобували в копальнях, розташованих на відстані 230 кілометрів від Еймсбері, повідомляє Naked science.

Блакитні внутрішні камені Стоунхенджа чужорідні по відношенню до території монумента, суперечки про їхнє походження ведуться вченими протягом століття. У ході нового дослідження вчені виявили зв’язок між брилами і копальнями, що знаходяться біля пагорбів Преселі в Західному Уельсі, повідомляє zn.ua.

Дослідники і раніше знали, що блакитні камені були доставлені з Уельсу, але тепер вони порівняли їхню будову з оголеними породами Крейг Рос-і-фелін і Карн Годог. Це дозволило визначити місце походження каменів без всяких сумнівів.

Разом з тим, те, яким чином древні люди транспортували ці камені, все ще залишається загадкою. За однією з теорій вони могли погрузити камені на дерев’яні сани, що полегшило б їхнє перевезення. На користь цієї версії свідчить виявлення рукотворних кам’яних платформ поруч з одним з рудників. Крім того, дослідники припускали, що камені могли перевозити по воді, але наземний шлях транспортування є більш коротким і прямим.

Читайте також:

“Що дійсно цікаво у відкритті, так це те, що ми ще на крок наблизилися до розкриття таємниці Стоунхенджа. Будь-який інший неолітичний пам’ятник Європи був побудований з мегалітів, які перемістили не більш ніж на 16 кілометрів. Зараз ми намагаємося зрозуміти, що ж такого важливого було в пагорбах Преселі п’ять тисяч років тому”, – заявив один з учених Майк Паркер Пірсон.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Одна відповідь до “Вчені розгадали таємницю походження каменів Стоунхенджа”

  1. Аватар luzia
    luzia

    Це вже вкотре вони – так звані “вчені”, а на ділі шарлатани – “РОЗГАДУЮТЬ”?
    А завтра будуть просити грошей на УТОЧНЕННЯ, а післязавтра НА ДОПОВНЕННЯ. А через рік скажуть, що РОЗГАДАЛИ СПРАВЖНЕ походження, отож, потрібні гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *