Вчені реконструювали зовнішність неандертальської жінки, яка жила 75000 років тому

Вчені реконструювали зовнішність неандертальської жінки, яка жила 75000 років тому


Археологам вдалося відтворити зовнішність неандертальської жінки, яка померла у віці близько 45 років приблизно 75 тисяч років тому на території теперішнього Іраку, пише Успіх in UA.

Відтворити обличчя вдалося завдяки детальному аналізу черепа жінки. Він є найкраще збереженими рештками неандертальців за це століття, попри те, що його розчавив камінь незадовго після смерті жінки, повідомляє nauka.ua.

Рештки неандертальської (Homo neanderthalensis) жінки, якій відтворили обличчя, вперше виявили ще у 1950-х роках в печері Шанідар на півночі Іраку. Тоді знайшли нижню частину її тіла, а череп виявили лише 2018 року. Він був стиснути каменем у шар товщиною всього 2 сантиметри, тож вченим довелося складати його з фрагментів, що уможливило його сканування й тривимірну реконструкцію обличчя.

Вчені реконструювали зовнішність неандертальської жінки, яка жила 75000 років тому

Разом із рештками жінки, що її прозвали Шанідар Z, лежало ще приблизно десять інших неандертальських жінок, чоловіків і дітей, які були поховані протягом кількасот років. Всі вони лежали в однаковій позі, наче сплять, повернуті в однаковий бік обличчям. Одне з них було оточене пилком, що науковці прийняли за свідчення проведення поховального ритуалу з поміщенням тіла на квіткове ложе.

Читайте також: Вчені реконструювали зовнішність легедарного фараона Тутанхамона

Зараз вчені більше схиляються до думки, що пилок потрапив до решток через бджіл, що поселялися у ґрунті після поховань, або ж що він походить із гілок з квітками, якими поховання прикривали, щоб вберегти його від розкопування гієнами. Хай там як, але одноманітність поховань мертвих протягом століть свідчить про те, що неандертальці в Шанідарі були достатньо розвинені, щоб підтримувати традиції крізь покоління.

Успіх in UA


Одна відповідь до “Вчені реконструювали зовнішність неандертальської жінки, яка жила 75000 років тому”

  1. Аватар Олександр Порада
    Олександр Порада

    Симпатична

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *