Вчені реконструювали обличчя найвідомішої мумії Перу

Вчені реконструювали обличчя найвідомішої мумії Перу


Дослідники з Перу, Польщі та Швеції показали, який вигляд мала за життя Хуаніта або Леді Ампато, пише Успіх in UA.

Заморожене тіло дівчинки знайшли в горах в 1995 році.

Через 28 років після цього великого відкриття вченим вдалося повністю реконструювати риси обличчя дівчини та відтворити його у вигляді гіперреалістичної скульптури, повідомляє Католицький університету Санта-Марії в Перу (UCSM). 

“Щоб прийти до скульптурної реконструкції, яку ми зараз можемо бачити, вченим довелося створити цифрові зображення дівчини на основі останніх зроблених томографій, результатів ДНК, етнологічних характеристик та інших наукових даних”, – йдеться в повідомленні UCSM, повідомляє unian.ua.

Вчені реконструювали обличчя найвідомішої мумії Перу

Вчені встановили, що на момент смерті Хуаніті було від 13 до 15 років. Також стало відомо, що Хуаніта на момент принесення її в жертву під час ритуалу була повністю здоровою дівчиною. Вважається, що вона померла миттєво після того, як їй було завдано удару по правій потиличній частині черепа.

Варто зазначити, що у 1995 році група археологів піднялася на засніжену гору Ампато в Перуанських Андах, що розташована на висоті понад 6 тисяч метрів над рівнем моря. Там дослідники виявили замерзле тіло дівчини. Його зберігали дотепер у спеціальній камері при температурі -20 градусів за Цельсієм. Замерзле тіло було названо Хуанітою, Крижаною Дівою або Леді Ампато – на честь сніжної гори, де її знайшли. 

Вчені реконструювали обличчя найвідомішої мумії Перу

Читайте також: Вчені реконструювали обличчя знатної англосаксонки із VII століття, похованої на ліжку

Вчені з’ясували, що дівчина – представниця народу інків, і померла в проміжку між 1450 і 1532 роками. Вони вважають, що дівчинку було принесено в жертву богам на вершині вулкана. 

Хуаніта перед смертю була загорнута в яскравий кольоровий похоронний гобелен, а її голову прикрашала шапка з пір’я. Поруч з Хуанітою знайшли також безліч предметів, залишених як приношення богам — миски, шпильки та статуетки із золота, срібла та мушлі. 

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *