Вчені реконструювали обличчя італійського вампіра XVI століття, похованого з цеглою в роті

Вчені реконструювали обличчя італійського вампіра XVI століття, похованого з цеглою в роті


Вчені реконструювали обличчя «вампіра» XVI століття, якого поховали з кам’яною цеглою в роті через побоювання, що він харчуватиметься трупами під землею, пише Успіх in UA.

Експерт відновив риси жіночого трупа, знайденого в братській могилі жертв чуми на венеціанському острові Лаццаретто Нуово. Бразильський судово-медичний експерт і 3D-ілюстратор Сісеро Мораєс застосував риси до жінки, яку знайшли під час археологічних розкопок у 2006 році.

Неймовірні нові зображення, зроблені за допомогою 3D-сканування її стародавнього черепа, показують жінку з гострим підборіддям, сріблястим волоссям, зморшкуватою шкірою та трохи скрученим носом.

Завдяки цьому дослідженню Мораєс також зміг перевірити теорію про те, чи можливо взагалі покласти комусь цеглу в рот, повідомляє arkeonews.net.

Дослідники вважають, що цеглину поклали туди невдовзі після її смерті місцеві жителі, які боялися, що вона харчуватиметься іншими жертвами чуми.

Судовий антрополог Маттео Борріні керував дослідженням масового поховання під час спалаху чуми 1576 року. 

«Вампірів не існує, але дослідження показують, що люди в той час вірили, що вони існують. Ми вперше знайшли докази екзорцизму проти вампіра», — сказав Морріні в заяві в 2009 році після вивчення справи протягом 2 років. 

Скелети вже свідчать про те, що на момент смерті їй був 61 рік, а подальші дослідження показали, що череп належав жінці європейського походження. Аналіз її дієти показує, що вона в основному їла зерно та овочі, що свідчить про те, що вона належала до нижчого класу Європи того часу.

Вчені реконструювали обличчя італійського вампіра XVI століття, похованого з цеглою в роті

Дослідники припускають, що могильщик міг затиснути камінь між зубами трупа, щоб перешкодити ймовірному вампіру розгризти її саван і заразити інших чумою.

У цей час в європейській історії відбулося зростання вампірської істерії, оскільки селяни почали шукати паранормальні причини смертельних хвороб, які спустошували континент. Вважається, що теорія про вампірів була поширена італійськими могильниками, які часто стикалися з жахливими розкладаючимися тілами, коли знову відкривали масові поховання для розміщення нових трупів.

Читайте також: У Польщі археологи знайшли 400-літнє поховання вампірів, прикутих до труни

Думка про те, що ці гнилі останки ласували кров’ю своїх “сусідів” по могилі, була підкріплена тим, як вони часто виглядали жахливо роздутими, з їхніх ротів і носів сочилися рідини. Цілком можливо, що пелена, яка закривала роти трупів, у деяких випадках розпалася, що породило теорію про те, що вампіри отримали свою силу, споживаючи ці фрагменти тканини.

«Дослідники виявили, що коли вони спостерігали за тілом із саваном, відповідальні за поховання помітили поглиблення в області рота, що вказує на можливе жування. Нібито визначивши вампіра, одного з винуватців чуми згідно з популярним міфом того часу, вони ввели камінь як елемент захисту, який не дає йому харчуватися, а також заражати інших людей», — пишуть автори дослідження.

Щоб з’ясувати, чи могла ця цегла навмисно поміститися в рот жінки після її смерті, Мораєс відтворив цеглу за допомогою пінополістиролу та провів низку тестів. Їхні випробування показали, що цегла може бути втиснута в рот людини, не завдаючи шкоди зубам або м’яким тканинам. Порівняно з живими піддослідними команди, автори дослідження вважають, що з трупом було б навіть легше.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *