Вчені відтворили “китайського дракона”, який жив 240 мільйонів років тому

Вчені відтворили "китайського дракона", який жив 240 мільйонів років тому


Міжнародна група вчених вперше представила змодельоване зображення рептилії, схожої на “китайського дракона”, що жила близько 240 мільйонів років тому в світовому океані, пише Успіх in UA.

Скам’янілі рештки істоти, яку назвали Dinocephalosaurus orientalis, були вперше виявлені в провінції Гуйчжоу на півдні Китаю в 2003 році. Пізніше вдалося відкопати інші, більш повні зразки, завдяки яким вчені змогли скласти остаточне уявлення про зовнішній вигляд істоти.

Динозавр, який жив у тріасовому періоді, мав 32 окремі шийні хребці та кінцівки з ластами. Загальна довжина скелета досягає 6 метрів і характеризується довгим хвостом і ще довшою шиєю. Dinocephalosaurus orientalis майже напевно був повністю морською рептилією і навіть народжував у морі, повідомляє unian.ua.

Команда міжнародних дослідників виявила добре збережену рибу в шлунку істоти, що свідчить про те, що вона була добре пристосована до океанського життя.

Нік Фрейзер з Національного музею Шотландії, який входив до міжнародної групи дослідників, назвав знахідку “прикладом дивовижного і чудового світу тріасу, який продовжує спантеличувати палеонтологів”.

“Ми впевнені, що він захопить уяву по всьому світу завдяки своєму вражаючому зовнішньому вигляду, який нагадує довгого та схожого на змію міфічного китайського дракона”, – сказав науковець.

Довгу шию Dinocephalosaurus orientalis можна порівняти з шиєю Tanystropheus hydroides, іншої морської рептилії середнього тріасового періоду Європи та Китаю. Обидві рептилії були однакового розміру та мали кілька спільних рис черепа, однак у диноцефалозавра набагато більше хребців як на шиї, так і на тулубі, що робить його набагато схожим на змію.

Читайте також: Українські науковці показали прикраси юного скіфа із зображенням драконів

Попри зовнішню схожість, диноцефалозавр не був тісно пов’язаний із знаменитими плезіозаврами з довгою шиєю, які еволюціонували приблизно через 40 мільйонів років і які, як вважається, надихнули авторів легенди про лохнеське чудовисько.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *