У Швеції знайшли 850-річні монети-прикраси у могилі чоловіка

У Швеції знайшли 850-річні монети-прикраси у могилі чоловіка


Під час археологічних розкопок на середньовічному цвинтарі в Брахекиркані на шведському острові Вісінгсе археологи знайшли близько 170 срібних монет, датованих серединою XII століття, пише Успіх in UA.

Це відкриття не тільки проливає світло на середньовічну історію регіону, але й кидає виклик існуючим уявленням про похоронні звичаї та обіг монет у середньовічному Гетланді, повідомляє arkeonews.net.

Срібні монети були знайдені в могилі чоловіка, якому на момент смерті, на думку експертів, було від 20 до 25 років. Шматки металу були виготовлені між 1150 і 1180 роками. Всього було знайдено 170 срібних брактеатів. Брактеат — шматок тонкого металу у формі монети, який використовувався як прикраса.

«У перший же день моя колега Крістіна Янссон і я знайшли два скелети в шахті, де мали бути прокладені дроти. Ми вичищали кістки похованих, щоб мати уявлення про те, як виглядали могили. Раптом з’явилися три срібні монети! Невдовзі ми зрозуміли, що поряд із лівою ступнею похованого лежить ще багато»,— пояснює Анна Оден, керівник проекту та археолог.

Ця знахідка унікальна, частково тому, що подібних артефактів того періоду мало, а частково тому, що деякі монети були зовсім невідомі раніше.

У Швеції знайшли 850-річні монети-прикраси у могилі чоловіка

Під час розкопок також виявлено 24 могили та 20 вогнищ. Дослідження, проведене в 2005 році, виявило наявність вогнищ на місці, три з яких датуються 50-400 роками нашої ери, що вказує на те, що активність на цьому місці збігається з римським залізним віком .

Слідчим здалося дивним те, що 20 могил були розташовані за стіною церкви, на неосвяченій землі.

«Протягом певних періодів нашої історії людину, яка покінчила життя самогубством, не можна було віддати тому, що церква називала «почесним похованням», і те саме стосувалося нехрещених дітей і серйозних злочинців… Однак виявилося, що це була не одна могила, а набагато більше. Усі лежали в одному напрямку, добре вирівняні один з одним і на однаковій глибині. Тому це було організоване місце поховання, де вони також повинні були мати надземну позначку», – прокоментувала Анна Оден.

Читайте також: Українські науковці показали срібну тацю із монет, зроблену напередодні Першої світової війни

Знахідки на християнських цвинтарях зустрічаються рідко; ця практика сягає минулої епохи, що робить знахідку Visingsö унікальною. Досі невідомо, навіщо цей 20-річний чоловік забрав у могилу стільки монет. Продовжуючи роботу зі знахідкою, археологи музею округу сподіваються виявити більше натяків.

«Це абсолютно сенсаційна знахідка, яка змінить історію монет раннього середньовіччя в Геталанді та проллє світло на період, який здебільшого абсолютно невідомий», — заявила Ева Йонссон з Королівського кабінету монет.

Зараз монети проходять консерваційні роботи. Колекція, включно з кількома двосторонніми готландськими монетами, проходить детальний аналіз Кеннетом Йонссоном, експертом з нумізматики.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *