Зараз археологи сходяться на думці, що піраміди Стародавнього Єгипту слугували монументальними гробницями для фараонів та їхніх родин, пише Успіх in UA.
Але якщо єгипетські піраміди були справді грандіозними мавзолеями, чому в них виявлено так мало людських тіл? Причина насправді дуже проста, повідомляє focus.ua.
У переважній більшості пірамід Стародавнього Єгипту археологи не виявили ні тіл фараонів, ні їхніх родичів, які могли бути там поховані. Відомо лише кілька випадків виявлення людських останків у найдавніших пірамідах.
Водночас у деяких пірамідах було виявлено кістки людей, але вони не належали фараонам, які там були поховані. Наприклад, у найстарішій піраміді Джосера, яка була побудована для фараона Джосера приблизно в 2650 році до н.е. вчені виявили кістки, які не належать фараону. Це стосується і кількох інших дуже древніх пірамід у Єгипті. Там було виявлено останки тіл зовсім інших людей.
Важливо знати, що багато відомих фараонів Стародавнього Єгипту було поховано не в пірамідах, а у висічених у скелі гробницях, прихованих глибоко в Долині Царів. Наприклад, так було поховано відомого фараона Тутанхамона, який помер приблизно 1327 року до н.е.

Більшість пірамід у Єгипті було побудовано в період Стародавнього царства (приблизно 2700 — 2119 роки до н.е.). Саме тоді були побудовані знамениті піраміди Гізи, де розташована найбільша подібна гробниця — піраміда Хеопса.
До часу Нового царства (приблизно 1550 — 1069 роки до н.е.), коли Стародавній Єгипет досягнув свого найвищого розквіту, фараони відмовилися від пірамід, як місць поховання, на користь більш прихованих, захищених гробниць, таких як гробниця фараона Тутанхамона.

Учені вважають, що поступове припинення будівництва пірамід після періодів Стародавнього і Середнього царства, ймовірно, було пов’язане з кількома факторами. Піраміди було складно і дорого будувати, але також ці споруди ставали легкою здобиччю для грабіжників гробниць.
Розграбування гробниць було постійною загрозою протягом усієї історії Стародавнього Єгипту. Але грабежі стали особливо поширеними в період після завершення епохи Стародавнього і Середнього царства.
У ці періоди відносного занепаду Стародавнього Єгипту центральна влада була слабка, і в держави не було ресурсів для охорони гробниць фараонів. Наприкінці епохи Нового царства грабежі гробниць набули величезних масштабів.
Читайте також: У гробниці знатної єгиптянки знайшли унікальний 3500-річний амулет
Піраміди, усередині яких зберігалося багато коштовностей, які мав використати фараон у загробному житті, приваблювали грабіжників ще в період Стародавнього царства. При цьому, як кажуть учені, ґрунтуючись на історичних записах, грабіжники майже завжди знищували місце свого злочину. Тобто, забравши коштовності та золото, грабіжники спалювали труни фараонів.
Тому більшість пірамід не містять тіл фараонів та їхні скарби, адже ці гробниці зазнавали незліченних хвиль розграбування за свою тривалу історію Стародавнього Єгипту.
Залишити відповідь