В ОАЕ знайшли печатку ІІІ тисячоліття до нашої ери із зображенням бика та лева

В ОАЕ знайшли печатку ІІІ тисячоліття до нашої ери із зображенням бика та лева


Археологи виявили печатку, виготовлену з м’якого каменю, яка датується кінцем ІІІ тисячоліття до нашої ери в Калбі, доісторичному прибережному місці в Оманській затоці, пише Успіх in UA.

З 2019 року Австрійська академія наук (OeAW) проводить розкопки на південно-східній частині Аравійського півострова. У результаті цього дослідження фахівці можуть вперше виявити широкі торговельні мережі, що простягалися від регіону Інду до Егейського моря приблизно 4500 років тому. На думку дослідників, імовірно, регіон Перської затоки вже служив сполучною ланкою між Сходом і Заходом приблизно 4500 років тому.

Калба — це місце, розташоване в еміраті Шарджа в ОАЕ, в Оманській затоці, і це одне з досліджуваних місць як центр цих ранніх комерційних мереж на південному сході Аравійського півострова, повідомляє arkeonews.net.

Кальба була безперервно заселена з раннього бронзового віку до залізного віку (бл. 2500–600 рр. до н. е.), незважаючи на екологічні зміни, які зробили територію більш посушливою.

Окрім сприятливої ​​погоди, стратегічне розташування Кальби зробило її чудовою точкою входу для караванних шляхів, що з’єднують сушу та море. Гори Хаджар все ще можна перетнути цим маршрутом, що також дає змогу торгувати товарами з південним сходом Аравійського півострова.

В ОАЕ знайшли печатку ІІІ тисячоліття до нашої ери із зображенням бика та лева

Проте дослідники наголошують на важливості розгляду питання про те, які об’єкти чи сировину привозили до Кальби, виробляли та використовували на цьому місці, а які, ймовірно, служили торговими товарами. Усе свідчить про особливу актуальність мінерально-сировинної бази.

Результати дослідження показують, що прибережна спільнота, яка займається багатьма ремеслами, не тільки займає сприятливу екологічну нішу, але також використовує складні та адаптовані стратегії закупівлі сировини. Крім того, печатка «типу Перської затоки» свідчить про участь Калби в розгалужених мережах торгівлі та обміну.

Читайте також: Українські науковці показали печатку Ярослава Мудрого, датовану ХІ століттям

На думку археологів, цей тип печатки, спочатку виготовленої в регіоні Дільмун, можна датувати кінцем третього тисячоліття до нашої ери. На печатці зображено бика і, можливо, лева в атакуючій позі. Мотив бика, який широко відомий у подібних печатках, створений під впливом іконографії печаток долини Інду. Однак лев є інтригуючим, оскільки він не зображений на печатках Інду, а скоріше відомий як мотив на циліндричних печатках найзахіднішого регіону Месопотамії.

За їхніми висновками, мотиви на печатці «типу затоки» з Калби, здається, представляють потенційний синтез традицій східних і західних мотивів у межах окремого місцевого типу печатки на південному сході Аравійського півострова, підкреслюючи згуртованість цього прибережного торговельного центру.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *