В Ізраїлі знайшли стародавній “портал у підземний світ”

В Ізраїлі знайшли стародавній "портал у підземний світ"


Археологічні розкопки, проведені ізраїльськими дослідниками, привернули увагу до таємничої печери Теомім, яка знаходиться на південний захід від Єрусалиму, пише Успіх in UA.

Ця знахідка, як вважають дослідники, може пояснити деякі стародавні релігійні практики, зокрема, відомості про можливі ритуали виклику мертвих, повідомляє 2plus2.ua.

Виявлені в печері артефакти, включаючи сокири, масляні лампи та навіть людські черепи, засвідчують можливе використання цього місця для духовних практик. Дослідники підкреслюють, що ці предмети використовували у ритуалах, пов’язаних із контактом або навіть викликом мертвих.

«Печера Теомім на Єрусалимських пагорбах має всі культові та фізичні елементи, необхідні для того, щоб служити можливим порталом у підземний світ. Знахідки та їх конкретні археологічні контексти дозволяють краще зрозуміти обряди ворожіння, які, ймовірно, проводилися в печері», – розповіли дослідники, Ейтан Кляйн, який представляє Управління старожитностей Ізраїлю, та Боаз Зіссу з Університету Бар-Ілан.

В Ізраїлі знайшли стародавній "портал у підземний світ"

Незважаючи на відсутність детальних документів щодо релігійних практик, які відбувалися в печері, глибока шахта в одному з її кінців та наявність близько 120 масляних ламп у її важкодоступних ділянках лише підсилюють цю теорію. 

Читайте також: На Закарпатті взяли під особливу охорону печерну стоянку людей кам’яної доби

Дослідники вважають, що така таємничість і відсутність документації може бути пов’язана з бажанням тримати ці знання в таємниці і з тим, що такі практики не завжди сприймалися суспільством.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *