В Ізраїлі знайшли рідкісний амулет віком 2800 років

В Ізраїлі знайшли рідкісний амулет віком 2800 років


На півночі Ізраїлю у природному заповіднику Табор у Нижній Галілеї мандрівник виявив рідкісний амулет-скарабей періоду Першого Храму, пише Успіх in UA.

Амулет зі скарабеєм, яким користувався ассирійський чиновник, нещодавно знайшов 45-річний Ерез Абрагамов із Падуеля. Абрагамов знайшов скарабея біля дна Тель-Рехеша, пов’язаного з містом Анахарат, згаданим у Книзі Ісуса Навина.

Знахідка натякає на можливу присутність ассирійських або вавилонських чиновників у регіоні протягом VIII століття до нашої ери. Можливо, він використовувався ассирійським чи вавилонським чиновником майже 2800 років тому, під час Першого Храму.

«Спершу я подумав, що це просто камінь, але коли взяв його, то побачив, що він вигравіруваний», — сказав Ерез Авраамов.

При ближчому розгляді він зрозумів, що на ньому зображена міфічна істота. Він зв’язався з Ізраїльським управлінням старожитностей щодо свого відкриття.

Рідкісну знахідку було передано Ізраїльському управлінню старожитностей (IAA), як того вимагає закон, і Абрагамов отримав сертифікат подяки за докладені зусилля, повідомляє arkeonews.net.

Скарабей, червонувато-коричневий камінь сердолік, розміром приблизно з ніготь. На одній стороні каменю зображено жука, а на іншій вигравірувано зображення грифона або крилатого коня. Цей стиль мистецтва характерний для ассирійської та вавилонської цивілізацій, які процвітали в цей час.

В Ізраїлі знайшли рідкісний амулет віком 2800 років

Єгиптяни вважали скарабеїв священними, оскільки вони символізували оновлення та відродження. Однак їхнє значення виходило за межі духовної сфери. Вони використовувалися як печатки високопосадовців. Виявлення цього скарабея в ізраїльському регіоні Нижня Галілея свідчить про те, що ассирійські чи вавилонські чиновники були присутні в Тель-Рекеші під час ассирійського правління.

Читайте також: Музею на Київщині подарували рідкісний амулет-оберіг, викуплений у “чорних археологів”

Археолог Іцік Паз, який проводив розкопки в Тель-Рекеші, вивчив знахідку, щоб отримати більше інформації. За його словами, це одна з найвизначніших пам’яток на вказаній місцевості.

Знахідка дає нам уявлення про ассирійськуих управлінців. Якщо печатку правильно датувати, то вдасться пролити світло на ассирійську присутність у цьому важливому місці.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *