В Ізраїлі знайшли рідкісну посудину зі слонової кістки віком 6000 років

В Ізраїлі знайшли рідкісну посудину зі слонової кістки віком 6000 років


Під час нещодавніх розкопок поблизу Беер-Шеви на півдні Ізраїлю було знайдено посудину зі слонячих бивнів, датовану епохою халколіту (приблизно 4000 років до нашої ери), пише Успіх in UA.

Знахідка є першою посудиною зі слонової кістки енеоліту, виявленою в Ізраїлі.

Хоча спочатку корабель був розібраний, ретельна реставраційна робота в лабораторіях Управління старожитностей Ізраїлю (IAA) повернула йому колишній вигляд.

Посудина відноситься до типу, відомого дослідникам як амфориско (невеликий глечик). Ця рідкісна знахідка проливає світло на давні торгові зв’язки між Святою Землею та Єгиптом, які мали місце приблизно шість тисячоліть тому, повідомляє arkeonews.net.

Діаметр контейнера зі слонової кістки становить приблизно 8 дюймів. Його вишукано розроблені та майстерно виготовлені маленькі ручки розташовані симетрично навколо нижньої частини.

Управління старожитностей Ізраїлю (IAA) повідомило, що знахідка є першою посудиною зі слонової кістки енеоліту, виявленою в Ізраїлі, і, ймовірно, була імпортована з Єгипту або вирізана на місці.

Рідкісний предмет був виявлений у 2020 році в Хорват-Ракік, археологічному місці поблизу Беер-Шеви на півдні Ізраїлю, під час інфраструктурних робіт з прокладання водопроводу.

В Ізраїлі знайшли рідкісну посудину зі слонової кістки віком 6000 років

Під час розкопок у Горбат Ракік було виявлено не просто артефакти. Тут також знайшли старе поселення з підземними будівлями, врізаними в лесову землю. На останніх етапах розкопок Еміль Аладжем виявив край базальтової посудини, що спонукало до додаткового дослідження.

Читайте також: У Киргизстані знайшли стародавню глиняну посуду висотою майже 2 метри

Після тривалих пошуків на місці розкопок було знайдено три вражаючі посудини. Серед них, у шарах ґрунту, лежать розбиті залишки посудини зі слонової кістки, ретельно похованої в давнину, що свідчить про її важливість.

«Ця знахідка поглиблює наше розуміння епохи халколіту та зв’язків культурного обміну нашого регіону як з сусідніми, так і з далекими культурами. Посудина добре виготовлена, у ній максимально використано оригінальний бивень, який був найціннішим матеріалом. Якщо він був виготовлений тут, це свідчить про високий рівень ремісників, які жили тут, які знали, як обробляти слонову кістку, а також знали анатомію слона», — сказали дослідники.

Дослідники IAA, фахівці Єврейського університету в Єрусалимі та фахівець зі збереження слонової кістки Ольга Негневицька разом проаналізували та відновили посудину, що було складним і тривалим процесом.

Посудину буде представлено публіці в четвер в Єрусалимі на щорічній конференції Ізраїльського доісторичного товариства разом з іншими недавніми доісторичними відкриттями.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *