Під час відвідування Тель Азека в Ізраїлі зі своїми батьками трирічна дівчинка знайшла амулет зі скарабеєм віком 3800 років, пише Успіх in UA.
Археологи віднесли його до ханаанської культури, яка в той період процвітала на території Ізраїлю. Знахідку виставлять на огляд у Національному кампусі археології Ізраїлю Джея та Джіні Шоттенштайн у Єрусалимі, повідомляє nauka.ua.
Дівчинка знайшла те, що назвала «гарним камінцем», на місці, де археологи вже понад 15 років проводять розкопки та знаходять артефакти бронзової доби. Знахідку дівчинки датували періодом, коли єгиптяни ще не захопили територію Ізраїлю, однак вона все одно пов’язана з давньоєгипетською культурою.
Як зазначають археологи, в ті часи скарабеїв наносили на печатки й амулети, які знаходили в похованнях, громадських і приватних будівлях. Жителі Ханаану, імовірно, запозичили символ скарабея як нового життя в єгиптян. Знахідка амулета з ним на території Ізраїлю вказує на міцні торгівельні та культурні зв’язки між давніми Ханааном і Єгиптом.
Читайте також: У Туреччині знайшли 1500-річний амулет із зображенням пророка Соломона
Знайдену в єгипетському місті Едфу мумію археологи дослідили за допомогою новітніх технологій і з’ясували, що вона належала підлітку зі знаті, якого поховали з золотою маскою та 49 амулетами, які мали полегшити його подорож до загробного життя.
Залишити відповідь