В Ізраїлі археологи знайшли схованку стародавньої зброї

В Ізраїлі археологи знайшли схованку стародавньої зброї


В Ізраїлі на березі Мертвого моря під час дослідження однієї з печер археологи знайшли схованку стародавньої зброї, пише Успіх in UA.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів археолог Ігор Ігнатенко.

Тут лежали чотири залізні мечі к піхвах з дерева і шкіри, які добре збереглися, вістря спису та монета 130-х рр. н.е. Клинки відносяться до типу «спата» – меч, який був прийнятий на озброєння римських вершників часів імперії.

“Вчені гадають, що це схованка трофейної зброї одного із загонів юдейських повстанців Шимона Бар-Кохби, що вели війну проти Риму за правління імператора Адріана. Спершу, в 132 р. н.е., євреї перемагали, вони навіть відновили власну державність. Бар-Кохбу проголосили месією, але у 134 р. повстанці були розбиті римською армією. Останні інсургенти навіть після поразки основних сил переховувалися на берегах Мертвого моря біля фортеці Бетар. У 135 р. загинув Бар-Кохба, однак від повстанців збереглися різні артефакти. Так у Кумранській печері були винайдені документи тих часів, в тому числі «Сувої Мертвого моря» – священні іудео-християнські тексти, керамічний і скляний посуд, збережений одяг. Серед документів були і листи написані від імені Бар-Кохби”, – зауважує фахівець.

Читайте також: На Київщині археологи виявили залізний ключ ХІІ століття

Пан Ігор нагадує, що придушення юдейського повстання очолював римський полководець Гай Юлій Север.

“Його походження пов’язують з територією Туреччини, однак це ім’я нагадало мені фільм з дитинства – «Даки». У згаданій франко-румунській стрічці 1967 року, головний герой – римський легат на ім’я Север, розривається між своєю відповідальністю перед римською батьківщиною та своєю дакійською кров’ю. Однак це не той Север, що розбив Бар-Кохбу, але точно його родич. Відомо, що Север – переможець юдеїв починав свою військову службу військовим трибуном в IV Скіфському легіоні, який дислокувався в Мьозії (територія нинішніх Румунії, Одеської області України та Болгарії). Й до-речі, мечі – спати, такі як знайшли в Ізраїлі, римляни перейняли в 2 ст. н.е. у сарматів, із якими мали щільний контакт саме у Мьозії. Ну й на останок трохи про сарматів, як встановили німецькі дослідники, провівши серію генетичних аналізів сарматських поховань з штучно деформованими черепами з могильників на території Баварії, їх носії (це були жінки) мали геномні маркери типові до східно і південно-європейського населення й фактично відсутні азійські домішки”, – додав він.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *