В Італії виявили давньоримський некрополь аристократів ІІ-IV століть

В Італії виявили давньоримський некрополь аристократів ІІ-IV століть


Археологи, які брали участь у дворічному проєкті розкопок на місці запланованої сонячної електростанції в стародавньому місті Тарквінія, на північ від Риму, розкопали давньоримський некрополь, що містить 67 скелетів, похованих у 57 декоративних гробницях, пише Успіх in UA.

Ранні дослідження показують, що гробниці датуються ІІ-IV століттями нашої ери, повідомляє arkeonews.net.

В Італії виявили давньоримський некрополь аристократів ІІ-IV століть

Це кладовище, безсумнівно, було зарезервовано для багатих і впливових римських еліт. Скелети, які добре збереглися, були одягнені в золоті прикраси та шикарне шкіряне взуття, а їхні гробниці, здається, були спроєктовані так, щоб нагадувати архітектуру їхніх земних будинків (менших за масштабом).

«Ми знайшли кілька скелетів, які все ще були одягнені у дорогі панчохи та взуття. Усі ці багатства та той факт, що на кістках немає жодних ознак стресу чи фізичної праці, [наводить нас на думку], що це були не місцеві фермери, а члени римських родин, які походили з міст», — сказав керівник розкопок Емануеле Джанніні, який працює в приватній археологічній фірмі Eos Arc.

Хоча регіон відомий такими знахідками, відкриття, яке відбулося на ділянці землі площею 52 акра поблизу стародавнього міста Тарквінія, на північ від Риму, здивувало владу. Вони просто не підозрювали, що кладовище, зарезервоване для аристократів, буде розташоване там, де воно було, зважаючи на відсутність будь-яких історичних довідок.

В Італії виявили давньоримський некрополь аристократів ІІ-IV століть

Надзвичайно вражаючою була колекція предметів розкоші, похованих разом із померлими. Серед визначних пам’яток були срібні каблучки з бурштином і вигравіруваними ініціалами, амулети з дорогоцінним камінням, багато уламків теракотової кераміки, римські монети різної вартості, блискучі скляні предмети та навіть деякі предмети одягу, що досі збереглися.

Читайте також: В Італії знайшли імператорський культовий храм IV століття

Археологи вважають, що мешканці хотіли відтворити тут земні домівки померлих, ґрунтуючись на різноманітності похоронних предметів, знайдених біля останків, і розкішних дизайнів і облицювання всередині гробниць. Раніше багато гробниць мали складні тканинні підкладки або були оточені та вкриті черепицею чи шматками теракоти, які виглядали як маленькі будиночки.

В Італії виявили давньоримський некрополь аристократів ІІ-IV століть

Скелетні останки були знайдені дуже близько до поверхні землі, поховані на глибині приблизно 20 дюймів (50 см). Більшість виявлених могил були спільними могилами, ймовірно, побудованими принаймні для двох людей, які мали родинні стосунки. Також було знайдено кілька скелетів, загорнутих разом.

Унікальний стан збереження об’єкта пояснюється тим фактом, що «величезні вапнякові блоки, які стирчать із землі (зробили) неможливими оранку, посів і сучасне землеробство», – сказав Джанніні. «Він залишався недоторканим (протягом) століть».

Влада впевнена, що нові приховані пам’ятки з’являться, коли розкопки перемістяться на іншу ділянку неподалік. Територія, де було виявлено некрополь буде огороджена з міркувань безпеки, без доступу громадськості.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *